UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ відкинула заклик США до діалогу щодо скорочення ядерного арсеналу

Заступник голови МЗС РФ Рябков заявив, що Москва вже знизила кількість ядерних боєзарядів до рівня 50-х - 60-х років.

Російська Федерація виключає можливість проведення двосторонніх переговорів з США щодо питання скорочення ядерних озброєнь.

Про це заявив заступник голови Міністерства закордонних справ РФ Сергій Рябков.

Дипломат підкреслив, що "двосторонній російсько-американський трек вичерпаний через "збройно-ядерну арифметику".

"Ми вже знизили рівень наявних ядерних боєзарядів і їх носіїв до параметрів, які існували в кінці 50-х - початку 60-х", - зазначив він.

При цьому заступник глави МЗС РФ додав, що вести переговорний процес про подальші скорочення ядерної зброї неможливо у зв'язку "з триваючою дестабілізуючої діяльністю Вашингтона в таких областях, як створення глобальної системи ПРО, продовження розробки засобів, здатних завдавати удари без використання ядерних боєголовок, але на дальність ураження, що дорівнює дальності стратегічних засобів".

"Третій момент - повна відсутність політичної логіки і здорового глузду в пропозиціях (Вашингтона) "роззброюватися" в умовах, коли нинішня адміністрація США докладає цілеспрямовані зусилля з підриву оборонного та оборонно-промислового потенціалу Росії через свою санкційну політику", - заявив Рябков.

Читайте також: США закликали Росію до взаємного скорочення ядерної зброї

Напередодні повідомлялося, що в заяві державного секретаря США Джона Керрі міститься заклик до РФ приєднатися до переговорів про подальше двосторонньому скороченні ядерних арсеналів.

Видання Newsweek писало, що Путін розглядає ядерну зброю як інструмент примусу. І саме це найнебезпечніше в заявах Кремля.

Раніше старший член Комітету Збройних сил Палати представників США республіканець Майк Роджерс (він є головою підкомітету з стратегічним силам) заявив, що Росія стає новою стратегічною ядерною загрозою для Сполучених Штатів.

Також видання The Times повідомляло про те, що Росія шантажує Захід застосуванням ядерного арсеналу, якщо Україна отримає американську зброю для боротьби проти проросійських терористів і російської армії. Російські розвідники попередили, що Путін готовий рішуче відповісти на будь-які спроби посилити присутність НАТО в Балтії. При цьому Москва готова "застосувати як ядерну зброю, так і неядерні засоби". Було також зазначено, в яких випадках Росія може наважитися на застосування ядерної зброї.