UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ пообіцяла заходи у відповідь у зв'язку з новими санкціями США за "актом Магнітського"

У посольстві Росії в США назвали санкції США "неконструктивними рішеннями, які явно йдуть врозріз з позитивним настроєм недавніх переговорів Росії і США в Сочі".

Нові санкції США проти Росії, запроваджені на підставі "акту Магнітського", спричинять за собою заходи у відповідь з боку РФ, говориться в заяві посольства РФ в США, опублікованій у Facebook.

"Нові антиросійські кроки Вашингтона пов'язані з так званим актом Магнітського. Вони являють собою спробу нав'язати односторонні заходи примусу, які йдуть врозріз з міжнародним правом і не можуть розглядатися як цивілізований спосіб спілкування країн між собою... За цими кроками вживатимуться заходи у відповідь. Коли ми відповідали подібним чином, ми завжди підкреслювали, що це не наш вибір. Ми прагнемо до співпраці зі Сполученими Штатами в довгостроковій перспективі. Ми готові до цього, і ми вважаємо, що це правильний вибір", – йдеться в заяві.

У посольстві також заявили, що санкції США продиктовані наміром "ускладнити міжнародне співробітництво у боротьбі з тероризмом" та "явно йдуть врозріз з позитивним настроєм недавніх переговорів Росії і США в Сочі".

Сергій Магнітський був адвокатом і аудитором, який розкрив велику схему податкового шахрайства при проведенні аудиторської роботи для російської компанії Hermitage Capital Management. У листопаді 2008 року він був заарештований і затриманий російськими властями невдовзі після дачі показань у якості свідка в рамках скарги, поданої "Ермітаж Кепітал Менеджмент", в якій стверджувалося, що група співробітників МВС Росії була залучена до податкового шахрайства на 5,4 мільярда рублів (230 мільйонів доларів США) за участю трьох компаній, що належать Ермітажу, Riland, Parfenion і Makhaon.

За викриття цього шахрайства Магнітський піддався фізичному та психологічному тиску під час утримання під вартою, і 16 листопада 2009 року він помер у слідчому ізоляторі в Москві. Наймовірніше, що він був убитий.

16 травня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти п'яти фізичних і однієї юридичної особи з РФ, які є фігурантами справи Магнітського. Зокрема, санкції введені проти колишнього начальника виправної колонії №7 Сергія Коссієва, а також Геннадія Карлова, колишнього заступника командира батальйону "Північ" Руслана Геремеєва і Олени Трикули. В рамках "закону Магнітського" запроваджено санкції проти спецзагону "Терек" Росгвардії (його база знаходиться у Чечні).