UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ намагається змусити Угорщину, Італію і Кіпр ветувати санкції

Росія шукає союзників для лобіювання її інтересів в ЄС.

Росія лобіює в столицях своїх прихильників в Євросоюзі - Угорщини, Італії та Кіпру - питання накладення вето на продовження санкцій відносно РФ в наступному році, повідомляє видання Euobserver з посиланням на власні джерела.

Перша партія санкцій - заморожування активів колишнього президента України Віктора Януковича і 17 компаній - закінчується в березні. Наступна партія - заборона на видачу віз і заморожування активів російських чиновників, які підтримали анексію Криму - закінчується в квітні. Найболючіші санкції, накладені на російські банки і енергетичні компанії, закінчуються в липні.
У зв'язку з цим країнам Євросоюзу необхідно прийняти рішення про продовження санкцій. Проте якщо кілька з них будуть проти, то санкції проваляться. У зв'язку з цим Росія намагається знайти в ЄС союзників, які будуть лобіювати її інтереси.

"Росіяни активно працюють в різних столицях", - сказало джерело, називаючи Будапешт, Нікосію, Рим основними мішенями РФ.

"Очікувалося, що продовження цих санкцій не зустріне перешкод. Але тепер усе, здається, не так просто, деякі країни наполягають на більш широкій дискусії про російських санкції в березні", - сказав співрозмовник Видання.

Дипломатичні джерела також повідомили, що хитку позицію має Чехія.

При цьому в МЗС Кіпру повідомив, що засуджують будь-які дії, які порушують суверенітет і цілісність країни. Позицію Італії представив глава МЗС Паоло Джентилиони, який сказав, що поважає санкції, оскільки вони служать "політичне рішення" конфлікту. В Угорщині від коментарів відмовилися.

Читайте також: США введуть санкції проти Росії через недотримання договору про ліквідацію ракет

Згідно з проектом рішення саміту ЄС, Євросоюз готовий надати більше грошей Україні і накласти додаткові санкції на Росію, якщо це буде необхідно.

Раніше Польща закликала ЄС готуватися до третього раунду санкцій проти Росії.

При цьому президент США Барак Обама вважає, що нинішніх узгоджених з Європою дій має бути достатньо, щоб Путін зрештою переглянув свою позицію.