UA / RU
Підтримати ZN.ua

"РФ має право на самооборону": Кім Чен Ин заявив, що Пхеньян буде завжди з Москвою

КНДР хоче розвивати відносини з Росією у всіх сферах.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що використання Україною далекобійної зброї є наслідком прямого військового втручання Сполучених Штатів, тому "Росія має повне право захищати свою територіальну цілісність".

Про це повідомило Корейське центральне інформаційне агентство (KCNA) після зустрічі Кіма з російським міністром оборони Андрєєм Бєлоусовим.

Читайте також: Що отримає Північна Корея від Росії за підтримку її війни в Україні

Кім Чен Ин висловив переконання, що США та їхні західні союзники сприяють ескалації конфлікту, спонукаючи Україну атакувати російську територію із застосуванням далекобійної зброї. Він наголосив, що Росія повинна вжити заходів, щоб покарати "ворожі сили", які загрожують її суверенітету.

"Уряд, армія і народ КНДР незмінно підтримуватимуть політику Російської Федерації щодо захисту свого суверенітету і територіальної цілісності дій імперіалістів, які прагнуть до гегемонії", – цитує слова Кіма агентство KCNA.

Кім також підтвердив намір розвивати відносини з Росією у всіх сферах, зокрема у військовій. Це є частиною "угоди про всеосяжне партнерство", яке він уклав із президентом Росії Володимиром Путіним у червні. Угода включає співпрацю в галузі оборони та передбачає тіснішу взаємодію між двома країнами.

KCNA не уточнює, чи обговорювалося питання участі північнокорейських солдатів у війні проти України під час переговорів Кіма з Бєлоусовим.

Читайте також: Команда Трампа підштовхує його до прямих переговорів із Кім Чен Ином ‒ Reuters

Росію та КНДР єднає переконання, що Захід в особі США й НАТО є екзістенційною загрозою для їхніх режимів, і РФ намагається скористатися цією "єдністю" для виборювання собі місця на геополітичному Олімпі, зокрема за допомогою військового потенціалу Північної Кореї. Заради своєї мети Москва більше не стримуватиме ядерних амбіцій Пхеньяна і тим самим надасть поштовх ядерному розповсюдженню, що за такого сценарію здається неминучим.

Якщо КНДР справді отримає, як прогнозують, технології виробництва МБР із дальністю, що дасть змогу досягати території США, це означатиме високу ймовірність повномасштабного ядерного конфлікту.

"Чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР?" ‒ про це розмірковує посол України в Японії Сергій Корсунський.