Ще два тижні тому голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, виголошуючи промову про стан речей у Євросоюзі, чекав позитивного результату виборів у 3.
З точки зору Юнкера, нічого поганого статися не могло. Адже головними суперниками на німецьких виборах були лояльні до ЄС Ангела Меркель і Мартін Шульц. Втім, попри очікування Брюсселя, саме німецькі вибори можуть завдати клопоту.
Про це пише видання Sueddeutsche Zeitung, додаючи, що Юнкеру і ЄС доведеться забути про плани, згідно з якими невдовзі після виборів Меркель і французький президент Еммануель Макрон повинні були почати переговори про реформування союзу і єврозони. Реальних результатів збиралися досягти вже цього року. Але замість цього Меркель чекають тривалі переговори про формування правлячої коаліції, в якій до того ж будуть суттєві розбіжності в поглядах на ту ж таки єврозону.
Видання нагадує, що вибори в Нідерландах пройшли ще півроку тому, але переговори про створення коаліції тривають досі. Втім, не ціяк не впливає на ЄС. Але у випадку Німеччини ситуація інакша. І поки вона буде вирішувати внутрішні політичні проблеми, вся Європа буде в підвішеному стані.
"Так буде не лише тому, що Німеччина лишається найбільш сильною економікою ЄС, а й тому, що Меркель багато років виконувала важливу роль лідера, і замінити її поки немає ким", - йдеться в статті.
Видання додає, що тандем "Меркель-Макрон" міг би добитися успіху. Але на даний момент здається, що співпрацювати доведеться сильному президенту економічно ослаблої Франції з ослаблим канцлером економічно сильної Німеччини.
Нагадаємо, блок партій Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) на чолі з Ангелою Меркель вже традиційно виграв вибори в Німеччині, які проходили 24 вересня, хоча і показав значно гірший результат, ніж чотири роки тому. На другому місці-Соціал-демократична партія з 20,5% голосів, а права "Альтернатива для Німеччини" вперше пройшла в Бундестаг, набравши 12,6% голосів.
Після оголошення попередніх результатів парламентських виборів Соціал-демократична партія Німеччини вирішила не вступати в коаліцію з християнськими демократами. "СДПН йде в опозицію", - повідомив їхній лідер Мартін Шульц.
А канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що новий кабінет міністрів Німеччини почне роботу до Різдва, навіть незважаючи на складні переговори при формуванні майбутньої правлячої коаліції.