UA / RU
Підтримати ZN.ua

Режим Путіна старіє разом з ним - RFERL

Кремлю потрібне оновлення, але вибір можливих дій у нього невеликий.

Володимиру Путіну у минулі вихідні виповнилося 65 років, таким чином він прожив довше, ніж 43% чоловіків у Росії, згідно з даними Світового банку.

Минулого ж місяця він обігнав Леоніда Брежнєва за кількістю днів, проведених на чолі Кремля. Таким чином, Путін став російським лідером, який керує країною найдовше з часів Йосипа Сталіна. Ціле покоління виросло, знаючи лише одного російського президента. Путін старіє, а його "путінізм" стає застарілим.

Про це в своїй статті пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, додаючи, що Кремль розуміє цей факт, готуючись до ритуалу легітимізації, який в Росії називають "виборами".

"Кремль знає про це, але у нього насправді не так багато варіантів, як можна освіжити, перезапустити і вдихнути нове життя в режим, який переживає стагнацію", - пише Вітмор.

Провести економічні реформи в Росії - це не варіант, тому що так буде знищена корупція і кумівство, які живлять режим. А зважаючи на те, що російські війська розкидані в Україні і Сирії, то нової військової авантюри навряд чи варто чекати.

Тому, на думку оглядача, Кремль вирішив зайнятися функціональним еквівалентом "косметичного ремонту". Починаючи з другої половини вересня Путін звільнив не менше 7 губернаторів, а також регіональних лідерів Ненецького автономного округу, Красноярського краю, Самари, Дагестана, Приморського краю, а також Орла і Нижнього Новгорода. І це найкраще, що може Кремль зробити, щоб "надати застарілому режиму свіжого вигляду".

Путін досяг довголіття правління Брежнєва. І тепер він буде відчайдушно намагатися уникнути появи стагнації, яка була характерна для років під керівництвом колишнього радянського лідера.

Нагадаємо, що у день народження Путіна по Росії прокотилася хвиля акцій протесту. Близько 300 людей були затримані. Демонстранти вимагали допустити опозиціонера Олексія Навального до президентських виборів, а також усунення Путіна з посади.