UA / RU
Підтримати ZN.ua

Reuters: Космічний стартап у Індії вчетверте скасував перший запуск ракети 

Заупск відклали менше ніж за шість хвилин до старту «через технічний збій у зворотному відліку».

Індійська компанія Agnikul Cosmos скасувала випробувальний політ своєї першої ракети у вівторок за кілька секунд до старту. Це вже четверте скасування за останні три місяці, повідомляє Reuters. Запуски другої приватно побудованої в Індії ракети, яка вперше використовувала комбінацію газу та рідкого палива, тричі припинялися через технічні проблеми, включаючи один політ, який був скасований приблизно за 90 секунд до старту.

Читайте також: Радбез ООН відхилив російський проєкт резолюції про заборону ядерної зброї в космосі

Запуск, запланований на 5:45 ранку за IST (0015 GMT) у вівторок, спочатку відклали менше ніж за шість хвилин до старту «через технічний збій у зворотному відліку». Тоді офіційні особи встановили новий час старту 9:25 ранку. Проте за п’ять секунд до зльоту процес призупинили, щоб перевірити роботу запальника, а потім скасували взагалі.

Читайте також: США розбудовують значний потенціал для ведення війни у космосі, зважаючи на швидкий розвиток Китаю та Росії — NYT

Планувалося, що місія триватиме дві хвилини, щоб випробувати новий «напівкріогенний» двигун і надруковані на 3D-принтері деталі. У разі успіху це означало б новий технологічний крок для Індії.

За словами компанії, ракета Agnibaan від Agnikul Cosmos — це 2-ступенева ракета-носій, яка може нести до 300 кг корисного вантажу на орбіту висотою близько 700 км. Для порівняння - Falcon Heavy від SpaceX може вивести на низьку навколоземну орбіту до 63 500 кг.

Читайте також: Індія візьме участь у Саміті миру у Швейцарії – Моді

Перша приватна ракета Індії, розроблена компанією Skyroot, була запущена з космодрому ISRO у 2022 році.

Заснована в 2017 році компанія Agnikul, назва якої походить від слова на хінді та санскриті, що означає «вогонь», керує першим у країні приватним стартовим майданчиком і центром управління польотами, тоді як ISRO керує всіма іншими стартовими майданчиками.

Раніше ми писали про те, що американське космічне агентство NASA запустило на орбіту Землі перший із двох супутників місії Prefire для кліматичних досліджень Арктики та Антарктиди. Супутник розміром із коробку з-під взуття полетів на борту ракети Rocket Lab Electron зі стартового комплексу Rocket Lab у Махії (Нова Зеландія) та успішно влаштувався на орбіті.