UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіканцям та демократам є сенс піти на компроміс щодо допомоги Україні та проблеми мігрантів – експертка

При чому цей компроміс також розблокує й допомогу Ізраїлю.

Конгресмени Палати представників США, яку очолюють республіканці, 3 січня повернулися до Вашингтона після святкових «канікул» та знов обговорюватимуть пакет допомоги Україні. Компроміс між республіканцями та демократами в цьому питанні був би насправді досить логічним явищем, пише Анна Бродскі-Кроткіна у статті «Чи розблокують США допомогу Україні цього місяця?».

Сьогодні допомогу Україні, як, між іншим, й Ізраїлю, заблокували представники Республіканської партії. Зокрема, вони заявили, що не підтримають пакет допомоги, якщо демократи не погодяться із заходами, що припинять наплив мігрантів на кордоні США з Мексикою. 

Читайте також: Зеленський: За рік США відправили Україні 34 пакети допомоги вартістю понад 24 млрд доларів

«Приплив мігрантів до США є справді безпрецедентним і заслуговує на увагу уряду. З огляду на занепокоєння виборців, а також їхнє бажання допомогти Україні, демократам у Конгресі логічно було б поступитися республіканцям — обмежити приплив мігрантів, збільшити кількість прикордонників та імміграційних службовців, які не справляються нині з людськими потоками, й у такий спосіб розблокувати пакет допомоги Україні», – пише Бродскі-Кроткіна.

Водночас республіканцям-конгресменам, за словами авторки, також є сенс йти на компроміс з демократами. Адже республіканці в жодному разі не хочуть повністю заморозити приплив мігрантів до США, від яких залежить великий вплив на бізнес, що підтримує їхню партію.

«Крім того, компроміс із демократами розблокує допомогу Ізраїлю, якої вимагають республіканські виборці і яка знаходиться в одному пакеті з допомогою Україні», – додала Бродскі-Кроткіна.

Читайте також: Немає плану «Б» для України, ми впевнені в плані «А» – Кулеба про допомогу від Заходу

Раніше видання POLITICO зробило висновок, що допомога США для України «як ніколи під сумнівом». Навіть якщо сенатори укладуть у січні угоду про кордон і підтримку, ніщо не вказує на те, що нижня палата Конгресу підтримає її.

Водночас за словами головного переговорника Демократичної партії, сенатора Кріса Мерфі, переговори щодо досягнення двопартійної угоди про кордон і розблокування допомоги Україні все ще не привели до позитивного результату, а сторони «знаходяться на етапі роботи над текстом».