UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіканці в США виступили проти законопроекту про конкуренцію з Китаєм

Представники двох партій виступають за жорсткий підхід до Китаю, проте розходяться в думках щодо заходів впливу на Пекін.

Республіканці в Комітеті у закордонних справах Палати представників США заявили, що вони проти ряду положень законопроекту демократів про конкуренцію з КНР, передає " Інтерфакс ".

Прес-секретар старшого республіканця в комітеті Майкла Маккола виступив із заявою про те, що вони не підтримають "Закон про забезпечення глобального лідерства і залучення Америки", який комітет планує розглянути 30 червня.

"В основному це просто законопроект про обмін повідомленнями", - сказав він.

Представники двох партій за жорсткий підхід до Китаю. Але їх думки щодо заходів впливу на Пекін різняться.

Так, республіканці заперечують проти положень законопроекту демократів, які дозволяли б фінансування кліматичних ініціатив Пекіна.

Республіканці також заявляють, що проект передбачає занадто багато досліджень, в результаті буде упущена можливість зробити вагомі дії в найближчому майбутньому. Це стосується, зокрема, посилення контролю над експортом технологій і регулювання доступу до деяких конфіденційних персональних даних.

Сенат американського Конгресу 8 червня більшістю голосів прийняв свій законопроект по Китаю, спрямований на збільшення виробництва напівпровідників у США і розвиток штучного інтелекту та інших технологій в умовах зростаючої конкуренції з боку Китаю.

"Передумова проста: якщо ми хочемо, щоб американські робітники і американські компанії продовжували лідирувати в світі, уряд повинен інвестувати в науку, фундаментальні дослідження та інновації, як ми це робили через десятиліття після Другої світової війни. Той, хто виграє гонку за технологією майбутнього, стане світовим економічним лідером з глибокими наслідками для зовнішньої політики і національної безпеки ", - заявив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.

Лідер сенатської республіканської меншості Мітч Макконнелл зі свого боку сказав, що "ухвала цього закону не може бути останнім словом Сенату про нашу конкуренції з Китаєм".

Законопроект передбачає виділення $190 млрд на зміцнення технологій і досліджень в США, і, окремо, близько $50 млрд на активізацію досліджень і збільшення виробництва напівпровідників і телекомунікаційного устаткування в США.

Читайте також: Китай заперечує шантаж України постачанням вакцин від коронавируса

Раніше в Держдепі США заявили, що влада Китаю скасували поставку вакцин Україні через те, що та проголосувала в ООН за резолюцію по Сіньцзяну.