UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіканці вимагають допитати сина Байдена і консультанта Нацкомітету

У свою чергу, демократи хочуть почути свідчення від дочки нинішнього президента США, Иванкм Трамп, яка займає посаду асистента глави держави з 2017 року.

Ще в суботу, 9 листопада, член Палати представників республіканців Девін Нунес направив лист голові комітету з розвідки Адаму Шиффу зі списком свідків на захист президента Сполучених Штатів Дональда Трампа під час триваючих слухань по справі імпічменту, повідомляє CNN.

У списку тих, кого республіканці Палати представників хочуть почути є Олександра Чалупа, українка, яка працювала Консультантом Національного комітету Демократичної партії. На думку прихильника Трампа, Чалупа може стати головним свідком фактів, які допоможуть усім зрозуміти "документально підтверджена думка президента Трампа про те, що український уряд втрутився у вибори 2016 року, щоб виступити проти його кандидатури", адже в ході передвиборної кампанії 2016 року вона збирала матеріали компрометуючого характеру на нинішнього американського президента.

Також, прихильники Трампа заявили, що хочуть почути сина Джо Байдена, Хантера, який раніше працював в Україні на компанію Burisma. У своєму листі Нуньєс пояснив, що нібито причина, по якій вони викликають Байдена на допит, полягає в тому, що він "може допомогти американській громадськості зрозуміти природу і масштаби повсюдної корупції в Україні".

У свою чергу, представники Демократичної партії вже не раз заявляли, що хотіли б почути дочка нинішнього президента США, Іванка Трамп, яка займає посаду асистента глави держави з 2017 року.

12 листопада, у США опублікували меморандум на захист глави Білого дому, підготовлений законодавцями-республіканцями, які беруть участь у розслідуванні імпічменту американського лідера. Документ був розісланий прихильниками Трампа всіма трьома комітетами Палати представників.

31 жовтня Палата представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу. Резолюцію підтримали 232 конгресмени, 196 – голосували проти.

Детальніше про ситуацію читайте у статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".