UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіканці США презентували законопроект, який пропонує скасувати Green Card

Без поправок, правда, проект імміграційного законодавства через Конгрес не пройде.

Представники Республіканської партії в Конгресі США презентували проект нового закону про імміграцію, який передбачає, зокрема, скасування лотореї Green Card, а також обмеження у сфері возз'єднання сімей. Про це пише "Німецька хвиля", посилаючись на главу комітету Палати представників з питань юстиції Боба Гудлатта.

Законопроект під назвою "Акт, що забезпечує майбутнє Америки" також передбачає фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Видання зазначає, що він, крім іншого, передбачає вжиття заходів проти так званих міст-притулків, які відмовляються юридично переслідувати нелегалів.

Проте в ньому не згадується про спеціальні правила надання американського громадянства для так званих "мрійників" - людей, які нелегально переїхали в США до 16 років, і які згодом отримали освіту і роботу в країні.

Спостерігачі зазначають, що в запропонованого проекту імміграційного законодавства майже немає шансів пройти через Конгрес без поправок. Навіть якщо цей документ буде прийнятий Палатою представників, він може бути відкинутий в Сенаті, де для його схвалення потрібна підтримка не менше дев'яти демократів.

Про необхідність обмежити імміграцію в США Трамп заявляв під час передвиборної кампанії. Ставши президентом, він почав втілювати цей задум у життя. Однак його кроки в цьому напрямку зустрічають активний опір з боку демократів та, частково, республіканців.

Напередодні в адміністрації президента США Дональда Трампа вирішили депортувати з країни близько 200 тисяч громадян Сальвадору, які перебували там за програмою статусу тимчасово захищених осіб. Це означає, що до 9 вересня 2019 громадяни цієї країни зобов'язані покинути територію Сполучених Штатів Америки або знайти законний шлях залишитися, інакше вони будуть примусово депортовані.

Раніше адміністрація Трампа вже скасувала дію схожих програм, які надавали право на роботу десяткам тисяч громадян Гаїті, Судану і Нікарагуа.