Коли Конгрес збереться в січні, республіканці будуть озброєні найбільшим більшістю в нижній палаті - Палаті представників, з часів президентства демократа Трумена - кінця 1940-х років, тобто початку Холодної війни.
Відповідні дані наводить Reuters, додаючи, що представники республіканської партії можуть заволодіти в нижній палаті від 244 до 249 голосів. The Wall Street Journal, в свою чергу, нагадує, що в 1947 році "червоні" (традиційний колір республіканців у США - ред.) виграли 246 голосів.
Також агентство зазначає, що республіканці вже фактично "потирають руки" перед роботою над реформами в Конгресі. Так, майбутній глава Сенату (Верхньої палати Конгресу - ред.) Мітч МакКоннел заявив, що вибір американців зробив можливим покінчити з "дисфункцією" в роботі Конгресу.
"Тепер Сенат нарешті запрацює", - багатозначно заявив майбутній глава Верхньої палати Конгресу США.
Слід зазначити, що під "дисфункцією" він мав на увазі той факт, що верхня і нижня палати контролювалися різними силами - Сенат утримували демократи з 2006 року, в той час як у Палаті представників більшість вже представляли республіканці.
Також повідомляється, що в середу Обама вже поговорив з МакКоннелл, а також зі спікером Палати представників (нижня палата конгресу США - ред.) Джоном Бьохнером і висловив надію на плідну співпрацю.
"Звичайно, ми зможемо співпрацювати з тих питань, по яких консенсус серед широкого кола американців. Чекаю пропозиції республіканців. Я запропоную свої ідеї в області, де, на мій погляд, ми можемо співпрацювати з метою задоволення економічних потреб народу. Я вірю, що ми - не просто набір "червоних" і "синіх" (традиційний колір демократів - ред.) штатів. Ми - Сполучені Штати ", - напутливе зауважив Обама.
Як повідомлялося напередодні виборів, рейтинг Обами в США впав до мінімуму. Тоді експерти через розчарування в Обамі спрогнозували поразку демократичній партії США, від якої він обирався.
Як відомо, республіканці різко критикують демократів за надмірно м'яку позицію США на міжнародній арені, в першу чергу - перед викликом Росії. Наприклад, демократи на чолі з Обамою виступають проти поставок зброї в Україну, в той час як республіканці відкрито лобіюють збройну допомогу Україні.