Коли нещодавно Майкла Флінна запитали, що він забув на вечірці пропагандистського телеканалу RT у Москві, він відповів, що хотів прочитати "сувору лекцію" Росії.
Насправді ж колишній генерал армії США, а нині радник з міжнародної політики республіканського кандидата в президенти Дональна Трампа, сидів за святковим столом поруч з президентом Володимиром Путіним. А в інтерв'ю російським пропагандистам Флінн говорив лише про двосторонні відносини, "спільні інтереси" і необхідність "рухатися далі".
Одним із таких "спільних інтересів" між Трампом і Путіним може стати Україна. Про це в своїй статті пише експерт The Atlantic Council Джефрі Гедмін. Він нагадує про те, що команда кандидата-республіканця змінила положення в своїй програмі і відмовилася від наміру передати оборонну летальну зброю українській армії.
"Українсько-американська спільнота правильно робить, що непокоїться через відносини Трампа з Путіним", - переконаний директор "Української інформаційної служби" Майкл Савків.
Однак, як зауважує Гедмін, ніхто не може сказати точно, яким президентом буле сам мільярдер, оскільки він ніколи не обіймав державні посади. Але якщо його дружба з російським автократом буде процвітати, тоді є причини боятися, що "першою їхньою жертвою" стане Україна. Тим більше, якщо пригадати останні роздуми Трампа щодо того, який союзників США варто захищати, а яких ні.
Також варто звернути увагу на те, хто дає мільярдеру поради. Флінн не єдиний в його оточенні, хто хотів би збудувати теплі відносини з Росією ціною України. Голова виборчого штабу Трампа Пол Манафорт раніше працював на проросійського президента Віктора Януковича, який через протести втік в Росію. Також Манафорт був радником українського олігарха Ріната Ахметова.
Більше того, ключова особа у виборчій кампаній Трампа співпрацював з багатьма тиранами по всьому світу, наприклад з Фердинандом Маркосом на Філіппінах чи Саїдом Барре в Сомалі. Він був лобістом Екваторіальної Гвінеї на чолі з елітами, які використовують доходи від продажу нафти для фінансування власного розкішного стилю життя в той час, як решта країни живе в глибокій бідності. Freedom House ставить Екваторіальну Гвінею в один ряд з КНДР.
Американський банкір Картер Пейдж, який раніше працював на російський "Газпром", взявся виправдовувати Манафорта в ефірі Bloomberg. Він запевняв, що наявність такого "фахівця" в команді допоможе Трампу "укладати угоди в таких місцях, як Туркменістан". До речі, сам Пейдж також став радником кандидата-республіканця з питань Росії, хоча його політичні погляди дуже неординарні. В 2015 році він опублікував статтю, в якій прирівняв політику президента Барака Обами щодо Росії з рабовласницькою поведінкою. Він закликав ЄС і США негайно скасувати санкції проти Москви, які були введенні через розв'язання війни проти України.
Автор зауважує, що поки не відомо, чи всіх цих лояльних до Росії радників Трамп запросить на роботу в Білий дім, та й чи взагалі він збирається прислухатися хоч до чиєїсь думки. Однак не потрібно бути українцем, щоб дуже чітко розуміти одне – політика Трампа в дусі "Росія понад усе" призведе до того, що США покинуть Україну.
Нагадаємо, республіканець Дональд Трамп і кандидат від Демократичної партії Хілларі Клінтон в даний час мають приблизно рівні шанси перемогти на президентських виборах в США, які відбудуться 8 листопада. Їх підтримують 40% американців. Причому рейтинг Трампа виріс після нападу на гей-клуб в Орландо.