Війни, конфлікти, насильство та голод спричинили у всьому світі небувалу хвилю міграції. Понад 100 мільйонів людей вимушені рятуватися від загрози їхньому життю, і війна в Україні лише посилила, і без того, загрозливу ситуацію. Про небувалий рост біженцівзаявило Агенство ООН у справах біженців.
«Кількість людей, змушених втекти від конфліктів, насильства, порушень прав людини та переслідувань, вперше за всю історію спостережень переступила приголомшливу позначку 100 мільйонів людей, чому сприяла війна в Україні та інші смертоносні конфлікти», — йдеться у заяві УВКБ ООН. «100 мільйонів - це рекорд, який ніколи не мав бути встановлений».
Ці цифри змушують замислитись про глобальну безпеку у світі. Необхідність вжити всіх можливих заходів для запобігання збройних конфліктів та порушенню прав людини, наразі стоїть перед кожною державою.
Війна в Україні спровокувала масове переміщення понад 14 мільйонів людей, 6 з яких виїхали з країни. В УВКБ ООН заявляють, що на «світовий рекорд» також вплинули буремні події в Ефіопії, Буркіна-Фасо, М'янмі, Нігерії, Афганістані та Демократичній Республіці Конго.
Українських біженців радо приймають у багатьох країнах Європи та світу, проте, іноді їм доводиться стикатися з вкрай важкими умовами. Так вимушених переселенців в Чехії можуть позбавити можливості отримувати грошову дотацію.