UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рамадан: значення і традиції священного місяця мусульман

Рамадан - це час смирення і поста.

13 квітня у мусульман починається Рамадан - священний місяць, час милості Аллаха, смирення і поста. Місяць для віруючих наповнений правилами, важливими деталями і особливим змістом.

Що таке Рамадан

Рамадан - це назва дев'ятого місяця місячного ісламського календаря. За віруваннями, в цей місяць пророку Мухаммеду під час його усамітнення в печері Хіра відкрилися перші вірші Корану.

Вважається, що на священний місяць «відкриваються ворота Раю, закриваються двері Ада і шайтани сковуються ланцюгами».

Початок Рамадану завжди відрізняється, оскільки в ісламському світі використовується на сонячний, а місячний календар. Але Рамадан - це завжди дев'ятий місячний місяць.

Пост під час Рамадану

Одним зі стовпів священного місяця є пост, якого необхідно дотримуватися в цей час, він починається зі світанком і закінчується на заході. На цей час прийнято повністю відмовлятися від їжі і води. Передбачені два прийоми їжі: досвітній (сухур) і вечірній (іфтар). Перший завершується до світанку, а другий відбувається відразу після вечірньої молитви.

У священний місяць мусульмани більш відповідально, ніж зазвичай, підходять до молитов, читають Коран, а також підносять добровільні і обов'язкові милостині. Якщо у мусльманіна в Рамадан були нечестиві помисли і справи, його пост вважається недійсним.

Від обов'язкового поста під час Рамадану звільняються люди з хронічними захворюваннями, хворі й старі, якщо це шкодить їхньому здоров'ю, вагітні та жінки, подорожні, які знаходяться далі, ніж в 90 кілометрах від дому, і діти.

Покарання за порушення поста

Порушення поста вважається гріхом. Якщо пост був порушений ненавмисно, після його завершення необхідно заповнити кількість пропущених днів. Багато віруючих, які пропустили пост через хворобу, вважають за необхідне «відшкодувати» його після.

Вважається також, що за кожен день пропуску необхідно нагодувати незаможного на суму, яку віруючий зазвичай витрачає на їжу в день.

Серйозним порушенням посту вважається статевий акт в світлий час доби. В цьому випадку необхідно відшкодувати 60 днями безперервного посту або нагодувати 60 бідняків.

Що не можна робити під час Рамадану

Під заборону потрапляє практично все, що пов'язано з попаданням чогось всередину людини. Дозволені ненавмисне прийняття їжі і пиття, уколи, купання (якщо вода не потрапляє в рот), поцілунки (якщо слина партнера не потрапляє в рот) і чистка зубів (якщо зубна паста не потрапляє в глотку).