Група радянських дисидентів та колишніх політв'язнів виступила проти спорудження в Москві меморіалу "Стіна скорботи", організованого Кремлем.
Як сказано в заяві, відкриття в Росії пам'ятника жертвам політичних репресій є несвоєчасним і цинічним, так як пам'ятник є даниною минулому, а політичні репресії в РФ не тільки продовжуються, а й наростають.
"Нинішня російська влада, спонсоруючи відкриття пам'ятника, намагається зробити вигляд, що політичні репресії – це справи давно минулі, а тому пам'ять про жертв цих репресій може бути увічнена. Ми з впевненістю заявляємо, що нинішні російські політв'язні гідні нашої допомоги і уваги нітрохи не менше, ніж жертви радянського режиму гідні нашої пам'яті і поваги", - зазначили дисиденти.
Листа підписали 38 осіб, серед яких Олександр Подрабінек, Володимир Буковський, Левко Лук'яненко, Мустафа Джемілєв, Юрій Шухевич та інші.
Нагадаємо, що в Москві, 30 жовтня, у День пам'яті жертв політичних репресій відкрили перший в Росії загальнонаціональний меморіал "Стіна скорботи". Пам'ятник встановлено на перетині проспекту академіка Сахарова і Садового кільця.
Монумент являє собою стіну з кількома арками, на якій написано слово "Пам'ятай!" на 22 мовах. Територію навколо меморіалу вимостили камінням, які привезли з колишніх таборів і в'язниць ГУЛАГУ.
На церемонії відкриття були присутні президент Росії Володимир Путін і патріарх Кирило.