Рада безпеки ООН вимагає від КНДР припинити "провокаційні" запуски ракет, проте не став вводити нові санкції щодо цієї країни. Не прозвучало жодних заяв щодо можливості додаткових санкцій, пише DW.
У прийнятому радою безпеки 15 вересня документі при цьому наголошується, що ядерна і ракетна програма країни є загрозою не тільки для регіону, але і для всіх країн-членів ООН.
Нагадаємо, що вранці 15 вересня КНДР здійснила черговий ракетний запуск.
За даними південнокорейських військових, ракета, запущена з району Пхеньяну, пролетіла 3,7 тисячі км, досягнувши максимальної висоти польоту в 770 км.
За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР пролетіла над японською територією і впала в Тихий океан в 2 тисячах км від мису Эримо на острові Хоккайдо.
У відповідь на дії Пхеньяна південнокорейські військові запустили дві балістичні ракети "Хенму-2".
Перша з "Хенму-2" пролетіла 250 км і точно вразила ціль, розташовану на відстані 250 км в Японському морі. На такій же відстані від району проведення навчань знаходиться міжнародний аеропорт Пхеньяна - Сунан, з якого району було здійснено запуск.
А от пуск другої південнокорейської ракети був невдалим.
Крім того, державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав Китай і Росію зробити конкретні кроки щодо Північної Кореї, які б демонстрували нетерпимість до ракетних пусків.
В заяві глави держдепартаменту сказано, що "Китай постачає Північній Кореї більшу частину своєї нафти, а Росія є найбільшим експлуатантом примусової праці північних корейців".