У представництві Нової Зеландії, яка є головою Ради Безпеки (РБ) ООН в липні, заявили, що СБ призначив розгляд проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу по збитого над Донбасом малайзійському "Боїнгу" на середу, 29 липня.
"Голосування за проектом резолюції, що стосується авіакатастрофи MH17 призначено на другу половину дня середи", - сказала офіційний представник Нової Зеландії Нікола Гарві.
За її словами, на розгляд РБ буде винесено документ, який був запропонований делегацією Малайзії: він кваліфікує авіакатастрофу як "загрозу міжнародному миру і безпеці" і передбачає створення міжнародного трибуналу.
17 липня прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який очолює розслідування повідомив, що версія, згідно з якою "Боїнг" над Донбасом збили системою "Бук" є найбільш достовірною, однак розглядаються й інші сценарії.
Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.
За інформацією DT.UA, проект звіту, підготовленого Радою безпеки Нідерландів (Dutch Safety Board, DSB) і розісланий представникам Малайзії, України, Росії, США, Великобританії і Австралії, не дає чіткої відповіді на питання "Хто збив MH17?".
Про це у статті на DT.UA пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.
Детальніше про перспективи створення Міжнародного кримінального трибуналу щодо збитого Boeing-777 Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 Амстердам-Куала-Лумпур, читайте в статті Володимира Кравченка "Попіл Клааса стукає в моє серце" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
За кілька днів до цього, 14 липня внесла до ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування справи про впав "Боїнгу" в Україні. За створення трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малайзійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, виступають шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Великобританія і Україна. 16 червня Рада законодавчо підтримала створення міжнародного трибуналу по Боїнгу.