Рада безпеки ООН проведе екстрене засідання з приводу важкої гуманітарної ситуації, що склалася навколо сирійського міста Алеппо у зв'язку з наступом сил Асада та його союзників.
Як повідомляє "Радіо Свобода", Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що тільки за останні 72 години в результаті настання з місць свого постійного проживання бігли до 20 тисяч чоловік.
Східна частина Алеппо, яку контролюють сили сирійської опозиції, перебувала в облозі останні 4 місяці. Запаси міжнародної допомоги в ній вичерпані.
Посол Франції в ООН Франсуа Делаттр, заявив, що його країна не може мовчати з приводу того, що може бути "одним з найбільших масових вбивств цивільного населення з часів Другої світової війни".
Напередодні глава МЗС Франції Жан-Марк Еро закликав провести негайне засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити ситуацію в сирійському місті Алеппо, спустошеному бойовими діями.
Східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років. У ході нового наступу, початого кілька тижнів тому, сили Асада, при підтримці російської авіації, зуміли відбити у повстанців вже 12 міських кварталів. У зв'язку з бойовими діями, східні райони міста залишили тисячі мирних жителів.
Тим часом, як пише колумніст The Washington Post Джош Роджин, "невтомний" держсекретар США Джон Керрі кинув всі свої зусилля на укладення угоди з Росією, щоб припинити облогу Алеппо. Однак поки що РФ тягне час і не погоджується на його пропозицію. Автор наводить інформацію від своїх джерел і підкреслює, що нинішня стратегія полягає в тому, щоб звузити фокус переговорів – до Алеппо, а також розширити формат, щоб включити до угоди Саудівську Аравію, Катар, Туреччину і, частково, Іран.