UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радбез ООН прийняв другу резолюцію щодо пандемії коронавірусу

Резолюція закликає до розширення доступу до вакцин проти коронавірусу бідних країн.

Рада Безпеки ООН в п'ятницю, 26 лютого, одностайно схвалила резолюцію, що закликає до розширення доступу до вакцин проти Covid-19 в країнах, що постраждали від конфлікту, або в бідних країнах. Це була друга резолюція по пандемії, прийнята Радою з моменту її початку минулого року.

За словами дипломатів, всі 15 членів Ради підтримали резолюцію.

Для розробки резолюції потрібен був всього тиждень переговорів, і її прийняття свідчить про те, що міжнародне співтовариство рухається до єдності, якої було недостатньо з моменту початку кризи в галузі охорони здоров'я.

Це також натякає на потепління відносин тут, в ООН, між Сполученими Штатами і Китаєм з моменту вступу на посаду президента Джо Байдена в січні.

Залишаються гострі питання, такі як походження вірусу в Китаї і наскільки прозорим був Китай в своїх поясненнях спалаху.

«Зараз, особливо через зміни в США, я не вважаю, що це питання буде таким спірним, як навесні», - сказав дипломат на умовах анонімності, передає AFP.

Він мав на увазі прихід Байдена і відхід від жорсткої антикитайської риторики Дональда Трампа, який говорив про «китайський вірус» або «кунг-грип» і сказав, що Китай винен в глобальній кризі в галузі охорони здоров'я, яка сталася раз на століття.

Першому рішенню про пандемію, прийнятому Радою в липні минулого року, передувало більше трьох місяців переговорів, перш ніж воно нарешті отримало схвалення.

Процес був болісно повільним через суперечки між США і Китаєм. У цій резолюції містився заклик до припинення вогню в зонах бойових дій для полегшення боротьби з пандемією.

У новій резолюції, прийнятій в п'ятницю, підкреслюється «нагальна потреба солідарності, справедливості та ефективності» в боротьбі з пандемією в країнах з обмеженим доступом до вакцин.

Резолюція «пропонує пожертвувати дози вакцини з розвинених країн і всіх тих, хто в змозі зробити це, країнам з низьким і середнім рівнем доходів і іншим нужденним країнам».

Вона також «закликає до зміцнення національних та багатосторонніх підходів та міжнародного співробітництва... з метою сприяння справедливому і доступному доступу до вакцин проти Covid-19 в ситуаціях збройних конфліктів, постконфліктних ситуаціях і складних надзвичайних гуманітарних ситуаціях».

Читайте також: Вакцинація від COVID: які документи необхідні

За даними ООН, в таких умовах живуть близько 160 мільйонів осіб.

У цьому новому проекті міститься заклик до Генерального секретаря Антоніу Гутеррішв проводити часті оцінки перешкод для доступу до вакцин.

Вона також закликає країни-члени вжити заходів щодо запобігання спекуляцій і накопичення вакцин, щоб забезпечити доступ до вакцин, особливо в зонах конфліктів.

Нагадаємо, 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

За даними ВООЗ, в світі залишилося майже 130 країн з населенням більш ніж 2,5 млрд, де ще не зробили жодного щеплення.