UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радбез ООН пригрозив Південному Судану санкціями і збройовим ембарго за порушення мирної угоди

Військовий конфлікт у Південному Судані фактично не припиняється з кінця 2013 року.

У п'ятницю, 28 серпня, Рада Безпеки ООН пригрозив сторонам військового конфлікту в Південному Судані введенням санкцій та ембарго на постачання зброї в разі порушення мирної угоди, яке спрямоване на припинення кровопролиття, що тривав понад півтора років.

Члени Радбезу ООН відзначили, що поставлені під угодою підписи розглядаються як "свідчення прихильності сторін здійсненню угоди", і висловили стурбованість з приводу будь-яких висловлювань лідерів Південного Судану, які можуть вказувати на відсутність прагнення дотримуватися домовленостей.

Також члени Ради Безпеки ООН підкреслили свою готовність "розглянути належні заходи, щоб забезпечити виконання угоди в повному обсязі і без всяких виключень, і не залишати без уваги порушення його положень, які може допустити будь-яка із сторін, у тому числі шляхом запровадження збройового ембарго і додаткових цілеспрямованих санкцій".

Читайте також: Росія ветировала резолюцію Радбезу ООН по Сребрениці

Ватажок южносуданскіх заколотників, колишній віце-президент країни Рієка Машар Тені, підписав мирну угоду 17 серпня, а голова Південного Судану Салва Кіір - через 9 днів, підкресливши, що уряд має до цього документу низку суттєвих зауважень.

Військовий конфлікт у Південному Судані спалахнула в грудні 2013 року між представниками панівної народності дінка, до якої належить президент Кіір, і племені нуер, яке представляє колишній віце-президент Тені.

Південний Судан здобув незалежність 9 липня 2011 року. Судан став першою державою, яка оголосила про офіційне визнання південного сусіда. Проголошення незалежності передували десятиліття конфлікту між Північчю і Півднем, в результаті чого загинули близько півтора мільйонів чоловік.

Нова держава володіє багатими запасами нафти, проте є одним з найменш розвинених на планеті. Кожна сьома дитина в Південному Судані вмирає, не досягнувши п'ятирічного віку. Південний Судан став 53-му африканською державою.