Франція отримала повну підтримку своєї 3".
Після закінчення засідання постійний представник Франції в ООН Жерар Аро заявив, що Париж розраховує на швидке розміщення у Малі контингенту військ Африканського союзу.
Коментуючи підсумки засідання Радбезу, Аро зазначив, що французька операція не замінює розміщення в Малі африканських сил AFISMA.
Нагадаємо, прийнята у грудні 2012 року резолюція Радбезу ООН дозволяє силам Африканського союзу у складі 3 тисяч людей допомогти армії Малі витіснити сили туарегів та ісламістів з територій на півночі країни, захоплених ними після військового перевороту у березні.
Раніше міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що Париж не візьме на себе роль єдиного гаранта безпеки у регіоні. Проте французькі ЗМІ припускають, що військова присутність Франції у Малі буде швидко зростати, і триватиме довгий час.
Париж вже послав у Малі 550 військових, а у найближчі дні їхня кількість може зрости до 2,5 тисяч.
Ситуація у Малі серйозно загострилася на початку січня. Бойовики екстремістських угруповань, які окупували північні райони країни, зробили кілька вилазок, атакувавши урядові війська.
11 січня Франція офіційно заявила, що починає антитерористичну операцію під назвою "Сервал" на стороні малійського уряду. Через три дні після початку операції, після серії авіаударів, завданих французькою авіацією, бойовики почали залишати північні міста Малі.
Одночасно ісламістські угрупування пригрозили Парижу актами відплати. "Франція напала на іслам. Ми вдаримо в серце Франції", - пообіцяли бунтівники.
У зв'язку з цим влада Франції вже підвищила рівень терористичної небезпеки до передостаннього, червоного рівня. !zn
Читайте також:
Ісламісти Малі перейшли у контрнаступ на позиції французької армії
Алжир закриває кордон із Малі у зв'язку із загостренням ситуації
У Малі об'єдналися екстремісти для створення ісламської держави