Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд прореагував на зростання напруги між країнами ЄС і Туреччиною. Він зазначив, що нинішня конфліктна ситуація завдає шкоди демократії і має бути негайно усунена, повідомляється на сайті організації.
Ягланд зазначив, що всі громадяни Туреччини, незважаючи на їх місце перебування, мають право знати переваги та недоліки зміни Конституції, щоб адекватно висловити свою волю на референдумі. Виходячи з цього, Генсек закликав до діалогу деяких країн Ради Європи з турецькою стороною.
Після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що методи німецьких властей "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.
Поліція Нідерландів зупинила автомобіль міністра у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Сайян Кайі, яка прибула до країни пізно ввечері в суботу, 11 березня.
За годину до інциденту Нідерланди відмовили в посадці літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Турецький міністр планував виступити у Роттердамі перед турецькою громадою з промовою, присвяченою конституційній реформі в Туреччині.
Детальніше про дії президента Туреччини, спрямовані на зміцнення особистої влади, читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Ісламський султанат епохи Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".