UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ЄС внесла зміни до візового кодексу і підвищила візовий збір до 80 євро

Приємним бонусом можна вважати можливість оформления і подання заявки в електронному вигляді та видачу багаторазових віз законослухняним мандрівникам.

ЄС оновлює свої візові правила, щоб поліпшити умови для законослухняних мандрівників і розширити інструменти для вирішення проблем, пов'язаних з нелегальною міграцією.

Посли ЄС 20 лютого підтвердили від імені Ради неофіційну угоду, досягнуту між представниками Європейського парламенту та румунського головування в Раді з пропозицією про внесення змін у візовий кодекс, йдеться на сайті Ради ЄС.

Нові правила забезпечать більш легкі і швидкі процедури для законослухняних мандрівників, зокрема, шляхом:

- дозволу на подачу заявок до 6 місяців і не пізніше, ніж за 15 днів до поїздки;
- забезпечення можливості заповнення та подання заявки в електронному вигляді;
- запровадження узгодженого підходу до видачі багаторазових віз людям, які часто відвідують ЄС, з позитивною історією віз, на період, який поступово збільшується від 1 до 5 років.

Щоб держави-члени могли краще покривати витрати на оформлення візи, не створюючи перешкод для заявників, візовий збір буде збільшено до 80 євро, повідомили в ЄС. Розмір візового збору буде переглядатися кожні три роки.

Окремий пункт кодексу - співпраця з третіми країнами в питанні реадмісії (повернення) нелегальних мігрантів. У разі відмови країн співпрацювати з ЄС, він залишає за собою право вдатися до конкретних обмежувальних заходів, пов'язаних з обробкою візи і візовим збором.

З іншого боку, якщо з'ясовується, що країна співпрацює в питаннях реадмісії, Комісія може запропонувати Раді прийняти виконавче рішення, що передбачає скорочення візових зборів, скорочення часу для прийняття рішень за заявками на візу або збільшення терміну дії багаторазових віз. Рішення про виконання буде діяти не більше одного року і може бути продовжено.

Візовий кодекс набув чинності в 2010 році. Він охоплює правила обробки заяв та видачі короткострокових віз в ЄС (візи на термін не більше 90 днів протягом 180-денного періоду).

Єврокомісія представила свої пропозиції щодо змін в березні минулого року.

Нагадаємо, з 2021 року в Євросоюзі буде діяти нова Європейська система авторизації та інформації про подорожі для поїздок у Шенгенську зону. За новими правилами, громадяни країн, з якими у ЄС діє безвізовий режим, повинні будуть отримати дозвіл перед поїздкою в Євросоюз. Потрібно буде за 96 годин до подорожі зареєструватися, внести свої дані і сплатити збір у розмірі семи євро. Від оплати будуть звільнені люди молодші 18 і старші 70 років.

Раніше в МЗС повідомили про те, що Україна домовляється про безвізові поїздки з 22 країнами. Протягом 1,5 років два мільйони українців скористалися безвізовим режимом з Європейським союзом.