UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ЄС визначилася, як будувати стосунки з путінською Росією

Ключовий елемент – повне виконання Мінських угод.

Країни Європейського союзу одноголосно затвердили п'ять принципів, на основі яких відтепер будуть будуватися відносини з Росією. Про це заявила верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні.

"Ми на рівні 28 країн були одностайні по п'яти основних принципам політики Європейського союзу по відношенню до Росії", – сказала глава європейської дипломатії на прес-конференції в Брюсселі після засідання Ради ЄС у закордонних справах.

"Перший принцип стосується повного виконання Мінських угод як ключового елемента для будь-яких істотних змін у наших відносинах з Росією, другий принцип стосується посилення відносин з нашими східними партнерами та іншими сусідами, зокрема в Центральній Азії, третій стосується внутрішньої стійкості ЄС особливо у сфері енергетичної безпеки та стратегічного діалогу, по-четверте, ми всі прийшли до згоди щодо виборчої співпраці з Росією, як з питань зовнішньої політики – Ірану, КНДР, Сирії, міграційній кризі, так і з інших питань, що представляють інтерес для ЄС. П'ятий керівний принцип стосується бажання підтримки російського громадянського суспільства та участі в контактах "від людини до людини" і зокрема між молоддю ЄС та Росії", – сказала Могеріні.

Вона зазначила, що в ході обговорення учасники зустрічі проявили єдність і що це допоможе в продовженні роботи.

Читайте також: Депутати Європарламенту просять ініціювати "список Савченко"

Раніше повідомлялося, що Рада ЄС продовжила на шість місяців персональні санкції проти росіян за підрив суверенітету України. Різні обмеження будуть діяти у відношенні 146 чоловік і 37 компаній РФ.

Але аналітик німецького Фонду Маршалла Даніель Твінінг заявив, що санкції проти Росії повинні бути посилені.

"В даний час ці обмеження не стосуються, наприклад, міжнародних фінансових трансферів, які використовують російські еліти. Є способи, щоб санкції були ретельно орієнтовані на тих, хто зосереджений навколо Кремля, що стало б чутливим і для самого Путіна", – сказав Твінінг.

У свою чергу США продовжили санкції проти РФ ще на рік. Відповідний документ президент Барак Обама підписав у середу, 2 березня.