Рада Європи ініціювала проти Туреччини рідкісну процедуру притягнення до відповідальності через відмову Анкари звільнити бізнесмена та філантропа Османа Кавала, незважаючи на рішення Європейського суду з прав людини негайно зробити це, повідомляє Reuters.
Зрештою, процедура може призвести до позбавлення Туреччини права голосу в Раді Європи або навіть до припинення її членства.
За відповідне рішення 2 грудня проголосував Комітет Міністрів Ради Європи, що складається з постійних представників 47 країн-членів.
Рада Європи попросила Анкару подати свою думку у справі до 19 січня 2022 року. Примітно, що за два дні до цього у Туреччині заплановано наступне засідання у справі Кавала.
Минулого тижня турецький суд ухвалив залишити Кавала у в'язниці, продовживши його чотирирічне ув'язнення без винесення обвинувального вироку.
Кавала перебуває у в'язниці з 2017 року за звинуваченням у спробі повалити уряд через його участь у протестах 2013 року. У лютому Кавала був виправданий за звинуваченням, пов'язаним із протестами, але за кілька годин знову заарештований за звинуваченням у шпигунстві.
Європейський суд з прав людини у 2019 році вимагав негайного звільнити його, заявивши, що турецька влада не має достатніх підстав підозрювати, що він скоїв злочин.
Міністерство закордонних справ Туреччини закликало Раду Європи утриматися від подальшого розгляду справи та поважати незалежність турецької судової влади.
Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара підтримує ідею розширення Альянсу НАТО.