UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіянам закривають вікно до Європи: дію спрощеного візового режиму призупинили

Єврокомісія рекомендує обмежити видачу довгострокових віз та посилити перевірку потенційних отримувачів шенгену.

Європейська Комісія напрацювала рекомендації консульствам країн ЄС щодо видачі віз росіянам після припинення дії спрощеного візового режиму.

«Керівні принципи забезпечать єдиний та послідовний підхід для всіх консульств. ЄС залишиться відкритим для російських заявників, які подорожують з огляду на життєво важливі причини: членів сімей громадян ЄС, журналістів, дисидентів, представників громадянського суспільства», - йдеться у заяві.

Консульствам рекомендують:

«Держави-члени регулярно обмінюватимуться інформацією про виконання керівних принципів як на місцевому рівні при координації Представництва ЄС у Росії, так і на рівні ЄС, а також регулярно звітуватимуть перед Єврокомісією», - підсумовується в документі.

Рада ЄС 9 вересня ухвалила рішення про призупинення спрощеного візового режиму з Росією. Росіяни отримуватимуть візи на загальних підставах.

«Це призведе до збільшення візового збору з 35 до 80 євро, необхідності надання додаткових документів, збільшення термінів оформлення віз та більш жорстких правил видачі багаторазових віз», - йдеться у заяві.

У заяві йдеться, що угода про спрощений візовий режим доступна громадянам країн, які є надійними партнерами ЄС і поділяють спільні європейські цінності. Росія ж агресією проти України «зневажила фундаментальні цінності міжнародного співтовариства».

«Сьогоднішнє рішення є прямим наслідком дій Росії та ще одним доказом нашої непохитної прихильності до України та її народу», - йдеться у заяві. Рішення діятиме з 12 вересня.

Читайте також: «Європа – не місце для прогулянок убивць»: Зеленський про візові обмеження для росіян

Нагадаємо, 31 серпня міністри закордонних справ країн-членів ЄС вирішили повністю призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з Росією.

В'їзд до іншої країни – право чи дозвіл? Чому багато європейських країн обмежують росіянам вільний в'їзд, маючи намір впускати лише тих, хто має на це достатні індивідуальні підстави? І чи потрібно Україні приймати «внутрішніх противників режиму»? Читайте у статті Олени Подолян «Що нам робити з хорошими росіянами».