Рада Безпеки ООН у понеділок одностайно ухвалила резолюцію, яка посилює санкційний режим проти КНДР. Це відповідь на ракетне випробування, зроблене Північною Кореєю 2 вересня.
Резолюція передбачає обмеження на закупівлю нафтопродуктів: КНДР буде дозволено купувати до 2 млн барелів на рік, що, ймовірно, призведе до зниження імпорту Північною Кореєю нафтопродуктів на 10%. Обмежується також імпорт сирої нафти на рівні останніх 12 місяців і запроваджується заборона на постачання в країну зрідженого природного газу і газового конденсату.
Крім того, сильно вдарить по КНДР заборону на експорт північнокорейського текстилю, який у минулому році приніс цій країні виручку в розмірі 752,5 млн доларів.
Крім того, резолюція забороняє країнам ООН видавати нові дозволи на роботу для робітників з Північної Кореї.
Розглядаючи резолюцію, представники України як непостійного члена Ради Безпеки, "в черговий раз підкреслили важливість повного виконання державами-членами ООН резолюцій Ради з КНДР з метою попередження майбутніх провокацій і стримування ядерних амбіцій північної кореї". Українська делегація також зазначила, що міжнародне співтовариство має вжити всі можливі заходи для відновлення поваги міжнародного права і пошуку шляхів мирного вирішення загроз миру і безпеки у світі, пише "Укрінформ".
Нагадаємо, що 3 вересня влада Північної Кореї заявили про успішне випробування водневої бомби.
Раніше в КНДР повідомили про розробку нового "поліпшеного" водневого боєзаряду, який може використовуватися в якості боєголовки для міжконтинентальної балістичної ракети. Нову розробку північнокорейських вчених проінспектував лідер КНДР Кім Чен Ин.
Через кілька годин військовослужбовці Японії і Південної Кореї повідомили про проведення КНДР чергового випробування ядерної зброї. Шосте за рахунком воно, на думку експертів, стало найбільш потужним.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін засудив випробування КНДР водневої бомби.
Він також вказав на важливість міжнародної реакції на дії Пхеньяна для України як країни, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї.
Президент США Дональд Трамп і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили, що дотримуються єдиної думки щодо необхідності жорстко реагувати на дії Північної Кореї.
Крім того, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могерини заявив, що Євросоюз введе власні "автономні" санкції проти КНДР на додаток до очікуваних санкцій Ради Безпеки ООН.
За її словами, все це тиск на Пхеньян спрямоване "на відкриття каналів для дипломатичного діалогу, якого зараз немає", а також для денуклеаризації Корейського півострова.