UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рааб вказав на важливість наступного тижня в переговорах Лондона і Брюсселя

Він стане останнім, коли ще можливі відстрочки щодо торговельної угоди.

Наступний тиждень буде важливим для переговорів щодо торговельної угоди Лондона та Брюсселя, вважає міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб. За словами міністра, саме в цей період ще будуть можливі відстрочки.

Попри те, що Велика Британія має вийти зі складу Європейського Союзу вже наступного місяця, угоди про торгівлю країни, що виходить, з державами, що залишаються у блоці, поки що немає.

І в Лондоні, і в Брюсселі вважають вихід Британії з ЄС без торговельної угоди вкрай негативним сценарієм Brexit. Але чи вдасться укласти угоду за кілька тижнів до «дедлайну», поки що незрозуміло.

«Зараз залишаються два принципові питання, щодо яких сторони не дійшли згоди, і досягнути угоди можливо, якщо ЄС проявить прагматичну позицію», - цитує міністра Reuters.

Раніше президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн розповіла про «великий прогрес» у переговорах щодо Brexit, після декількох тижнів майже без результату. Проте, домовитися «про все» сторонам поки що не вдалося.

Проблемними залишаються питання квот на вилов риби, правил конкуренції і державної допомоги компаніям, пише «Українська правда».

Читайте також: Торговельна угода з ЄС є «життєво важливою» для Британії — FT

Нагадаємо, Британія вийшла з ЄС 31 січня, але до кінця 2020 року продовжено перехідний період, поки сторони намагаються домовитися про модель своїх майбутніх відносин.

Цей період необхідний, щоб ЄС і Велика Британія могли спокійно провести переговори і погодили свої майбутні відносини. Основне питання, яке слід узгодити Великій Британії і Євросоюзу - нова торговельна угода. Прем'єр Британії Борис Джонсон неодноразово говорив, що не має наміру продовжувати їх.

Зараз до Британії продовжують застосовуватися правила ЄС, але Лондон не приймає рішень, хоча і продовжує робити внески до загального бюджету ЄС. Перехідний період дає можливість Лондону і Брюсселю зберегти торгові відносини в колишньому форматі. Після закінчення «переходу» правила союзу перестануть поширюватися на Британію.