Президент Росії Володимир Путін хоче утримати владу після закінчення свого другого президентського терміну. Одним з варіантів він бачить об'єднання Росії і Білорусі у єдину державу. Правда, Мінську не посміхається втратити самостійність, тому відносини РФ і Білорусі потроху загострюються, 24 квітня пише інформаційне агентство Bloomberg.
Як вказує агентство, протягом кількох останніх років Росія, яка сама перебуває під пресом санкцій, витратила мільярди доларів на підтримку білоруської державно регульованої економіки. Зараз за допомогою цього грошово-кредитного інструменту Москва тисне на Лукашенка, змушуючи того погодитися на подальшу, більш глибоку інтеграцію в обмін на продовження фінансової допомоги.
Близькі до Путіна джерела, вказує агентство, стверджують, що російський президент, очоливши об'єднану державу, планує таким чином утриматися при владі і після 2024 року. Поки що рішення про злиття не приймалося, однак Путін стає все більш нетерплячим і серйозно стурбований можливістю виходу Білорусі з-під впливу Москви.
До цього в Кремлі розглядався варіант "відходу по-Назарбаєвски" – однак аналітики, стверджує агентство, скептично поставилися до цього варіанту, тому на передній план вийшов варіант з поглинанням Білорусі.
У грудні минулого року президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що під приводом глибокої інтеграції Москва насправді хоче включити країну в склад Росії.
Росія і Білорусь підписали договір про створення Союзної держави у 1999 році. Документ передбачає тісну інтеграцію двох країн у політичній, економічній, військовій, валютної, культурній та інших сферах.
17 квітня Росія підготувала і передала Білорусі пропозиції щодо більш щільної інтеграції двох держав.
Зазначимо, що в Москві особливо не приховують, що розраховують створити на білоруській території власні повноцінні військові бази. Детальніше про можливості створення російської військової бази в Білорусі читайте в матеріалі Андрія Паливоди "Загроза з півночі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".