UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путіну потрібен Захід тільки в якості "опудала" для росіян - Die Zeit

Неучасть російського лідера в саміті 7-8 червня, дає йому можливість не йти на поступки в його зовнішній політиці.

Захід потрібен російському президенту Володимиру Путіну тільки в якості відведення уваги в часи економічного "мороку" в країні, пише німецька газета Die Zeit.

"Буде Володимир Путін у неділю в Кремлі сидіти і сумувати в той час, як лідери країн G7 зустрічаються в замку Ельмау? Навряд чи", - пише видання.

Незважаючи на розчарування або навіть ворожість по відношенню до Заходу, для Москви він залишається важливим. Тому що вся ситуація вписується в універсальний шаблон, основні меседжі Росія постійно озвучує: нібито деякі західні лідери і спецслужби хочуть ізолювати країну і в кінцевому підсумку знищити її. Як і китайського лідера, президента Бразилії і правого націоналістичного лідера партії Франції Марі Ле Пен, які дружать з керівництвом Росії, його не турбує, як до нього ставляться у світі.

Так, в Росії їздить не тільки грецький прем'єр Алексіс Ціпрас. Нещодавно в Москві був з візитом і прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Наступного тижня Путін летить в Рим. У Ватикані він планує зустрітися з Папою Франциск. "Самотність, яку демонструє Путін, виглядає інакше", - йдеться в статті.

На цьому тижні в Москві міністри закордонних справ зустрінуться на засіданні Шанхайської організації співробітництва (ШОС), яка об'єднує Китай, Казахстан, Киргизію, Росію, Таджикистан і Узбекистан. Путін в Кремлі проведе прийом для дипломатів. А в липні в Уфі пройде саміт БРІКС. Росія підтримує співробітництво Індії і Пакистану, а Іран і сподівається взяти участь у розробці майбутнього китайського нового Шовкового шляху. У Китаю є те, що потрібно Росії – великі інвестиції.

Можливо, неучасть Путіна в нинішньому саміті G7 могло бути для нього полегшенням, міркує автор статті. Те, що Росія відвертається від Заходу, можна пояснити не тільки ображеної гордістю і образою. Це агресивна внутрішня політика в період економічного спаду. Ця політика служить деяким відволіканням уваги під час економічного "мороку", який прикривається жахливими новинами, які викликають національну ейфорію і військову готовність. Зовнішня політика тут, насамперед, інструмент внутрішніх перевірок влади. "Неучасть Путіна на саміті великої сімки – це просто чудово для нього. Таким чином, йому це дає можливість не йти на поступки", - вважає видання.

Читайте також: Прокуратура Освенцима почала перевірку проти "Нічних вовків" - Gazeta Wyborcza

Повідомлялося, що прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер заявляє, що Росії не можна дозволити повернутися до "Групи семи" (G7) поки президентом цієї країни Володимир Путін.

Раніше повідомлялося, що канцлер ФРН Ангела Меркель скептично оцінила можливість повернення Росії незабаром в клуб провідних світових держав G7.