Жоден з кандидатів в президенти 3 не припинить підтримувати Україну у протистоянні проти агресивної Росії, тому що цього бажають виборці. Опитування показують, що американці займають однозначну позицію щодо України.
Про це на сторінках Newsweek пише директор Центру з питань енергетики, ресурсів і геополітики Інституту досліджень в області глобальної безпеки Аріель Коен.
Вона зауважує, що більшість виборців в США підтримують посилення санкцій проти Кремля. І таку ж позицію займають фактично всі кандидати в президенти країни. Сенатор Ранд Пол, приміром, вимагає навіть озброїти Україну.
Більш помітний і популярний кандидат від Демократичної партії – Гіларі Клінтон, і вона точно не фаворит Москви. Російські ЗМІ звинуватили у всіх "смертних гріхах" за версією Кремля: вона сильна, політкоректна, педантична і феміністка. В 2014 році президент Володимир Путін назвав її "слабкою жінкою".
Однак позиція Клінтон проти Росії дуже жорстка. До її команди входить Річард Холбрук – архітектор розділу Югославії, який не піддався тиску Росії. А також Вікторія Нуланд, яка займала посаду помічника Держсекретаря США і роздавала коржики на Майдані в Києві, на якому українці протестували проти режиму Віктора Януковича. Вона неодноразово висловлювалася на підтримку України і за це була демонізована пропагандою Росії.
Ще один член команди Клінтон – Олександр Вершбоу, який нині займає посаду заступника генерального секретаря НАТО. Колись він також був послом в Росії.
Клінтон також жорстко говорила з лідерами Європи про війну в Україні і як європейцям варто протистояти проти Путіна. Мер Лондона Борис Джонсон розповів про свою розмову з Клінтон щодо конфлікту в Донбасі і ролі Росії в ньому.
"Її головним занепокоєнням було те, що Путін без спротиву буде продовжувати розширювати свій вплив на території, яку колись займав Радянський Союз", - розповів Джонсон.
Клінтон сказала меру Лондона, щоб більше працював над скороченням залежності міста від російського газу і шукав альтернативні джерела. Оглядач також нагадує, що останнім попередженням Клінтон для Обами як Держсекретаря було саме про Путіна і його амбіції. Вона зауважила, що російський президент становить загрозу для сусідніх країн і всього світу. Вона вимагала від Обами призупинити політику "перезавантаження" у відносинах з Росією.
"Сила і рішучість будуть єдиною мовою, яку зрозуміє Путін", - сказала Клінтон.
Тоді президент США проігнорував ці поради Клінтон, прийнявши запрошення Путіна на саміт влітку 2013 року. Але поїздка була скасована, коли Кремль дав політичний притулок Едварду Сноудену.
Якщо ж Клінтон програє на виборах і президентом стане кандидат від Республіканської партії, Путіну теж не буде легше. Губернатор Джеб Буш неодноразово критикував "наївну" і "пасивну" міжнародну політику нинішньої адміністрації Білого дому щодо України.
Команда Джеба Буша складається здебільшого з тих, хто працював з його братом – колишнім президентом США Джорджом Бушем-молодшим. Зокрема, це колишній Держсекретар Кондоліза Райс і колишній міністр борони Пол Вульфовіц, яких навряд чи можна назвати прихильниками Кремля.
Інший кандидат-республіканець зі штату Вісконсін Скотт Вокер також підтримує ідею озброєння України. Єдиним диваком, який обіцяє американцям тепліші відносини з Росією – це Ранд Пол. Більшість його передвиборчих заяв пов'язані з Україною і часто суперечать одна одній.
Однак буде великим сюрпризом, якщо він переможе в 2016 році. Але навіть якщо таке чудо станеться, йому буде важко протистояти демократам і республіканцям, які в питанні України солідарні. Тож Путіну не варто чекати чогось хорошого для себе від виборів президента США. Хто б не переміг, Кремль не виграє, оскільки американці солідарні в питанні України.
Видання "Голос Америки" повідомляло, що перемога Клінтон означатиме для України більшу допомогу США проти агресії РФ. Для України її перемога дуже позитивна - на відміну від Барака Обами, вона має дещо інші погляди на зовнішню політику США, зокрема, щодо нашої країни і агресії путінського режиму.