Президент Росії 3 викликав нові побоювання в Європі, заявивши, що в пакті "Рібентропа-Молотова" немає нічого поганого.
Про це пише Financial Times з посиланням на думки дипломатів на Заході і в Східній Європі. Оглядач нагадує, що президент Росії трактував угоду між нацистським режимом Адольфа Гітлера і режимом Йосипа Сталіна, як "не бажання воювати".
Пакт "Рібентропа-Молотова" містив також таємні домовленості Берліна і Кремля про спільний поділ Польщі і Балтії.
"Серйозні дослідження повинні показати, що такі тоді були методи зовнішньої політики", - виправдав воєнну агресію Путін.
Дипломати у Західній Європі побоюються, що слова Путіна свідчать про його незгоду з системою безпеки на континенті, який встановився після Другої світової війни. Виправдання історичних злочинних актів може означати, що ревізіоністські настрої президента Росії ростуть. Підтвердженням їх є воєнна агресія проти України. Однак не виключено, що під загрозою тепер й інші країни Європи.
Останнім часом Кремль приділяє дуже велику увагу історії і трактує її по-новому. Зокрема, президент Володимир Путін нещодавно вимагав скоріше переписати історію окупованого Криму.
"Наші історики не забудуть ні про Крим в цілому, ні про Севастополь зокрема. Це те, на чому ми можемо і повинні виховувати наших молодих людей", - сказав Путін.
Він також нагадав, що Севастополь – це древній Херсонес, де був хрещений київський князь Володимир. За його словами, це ще раз доводить, що кримське місто має належати Росії. Однак він не згадав, що в часи хрещення князя Володимира наприкінці 9-го століття територія сучасної Москви була болотом.
Датою заснування нинішньої столиці Росії за офіційною версією вважається 1147 рік. Сама ж Росія за версією українських і багатьох західних вчених не є прямим спадкоємцем Київської Русі.
Також Володимир Путін виправдав угоду між режимами Адольфа Гітлера і Йосипа Сталіна.