UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путиноккіо: Німецькі ЗМІ викрили брехню Путіна в його останньому інтерв'ю

Путіна, який активно спотворює реальність, жартівливо порівняли з казковим героєм.

Російський президент Володимир Путін під час свого інтерв'ю німецькому телеканалу NDR, яке він дав 15 листопада, активно факти, щоб обґрунтувати свою позицію, пише німецьке видання Bild.

Так, Путін в інтерв'ю порівняв анексію Криму з відділенням Косово. Дійсно, пише видання, війська НАТО увійшли в Косово без мандата ООН, а Росія і Китай виступали проти.

"Однак є дві великі різниці між Кримом і Косово: Косово сотням тисяч албанців загрожувала смерть або доля біженця через дії сербської регулярної армії і партизанів. І: введення військ у Косово відбувся після кількарічних безуспішних спроб вирішити конфлікт дипломатично", - зазначають автори статті, додаючи, що Крим був у підсумку приєднанили до Росії, то Косово здобув незалежність.

Коментуючи висловлювання Путіна про те, що "в сучасному світі люди, які ведуть боротьбу і які вважають цю боротьбу справедливої(...), завжди знайдуть озброєння" (так він відповів на питання, звідки у донбаських бойовиків стільки зброї), видання підкреслює, що ні НАТО, ні німецька розвідка не сумнівається, що сепаратистів на сході підтримує Росія. Журналісти відзначають, що ще можна припустити, що сепаратисти закупили десь стрілецьку зброю і привезли її в Донбас. Проте непомітно доправити важку військову техніку, наприклад, танки дуже непросто.

Також німецьким журналістам видалася дивною теза Путіна про те, що санкції Заходу нібито зміцнюють Росію, змушуючи її економіку виробляти деякі товари, які раніше поставлялися з-за кордону.

"Санкції спрямовані насамперед проти фінансової, оборонної і видобувної промисловості. Особливо залежна від імпорту з західних країн добувна промисловість Росії. Для видобутку нафти у важкодоступних областях, в Арктиці і розробки сланцевих родовищ Росія потребує західних технологіях. Потік нафти з легкодоступних запасів підходить до кінця", - зазначає видання.

Крім того, Путін намагався переконати німецьких глядачів, що в цьому році економіку країни очікує зростання на 0,5-0,6%і 1,2% у наступному році. Далі зростання повинен прискоритися - 2,3% в 2016 і 3% у 2017 році. Хоча Центробанк Росії офіційно змінив свій прогноз на цей рік до 0,3% зростання ВВП і 0% в наступному через вичерпання традиційних джерел зростання - нафти і газу.

Розмірковуючи про майбутнє України, Путін грав словами, переплітаючи поняття "децентралізація" і "федералізація". Однак Bild відзначає, що російський президент говорить не про федералізацію України за німецьким зразком, а дроблення держави на конфедерацію. "Використовуючи вплив проросійських республік на сході країни, Путін міг би зупинити просування України на Захід", - припускають автори статті.