Головною реакцією СРСР на складні політичні події було питання: "Кому це вигідно?". Нині, в часи президентства 3 цей хід отримав нове життя. Російські ЗМІ ставлять запитання, кому вигідний Майдан в Україні, знищення малайзійського "Боїнга 777" в Донбасі і вбивство критика Кремля Бориса Нємцова. І на всі ці запитання пропаганда дає одну і ту ж відповідь, звинувачуючи Захід.
Про це в редакційній статті пише американське видання New York Times. Путінські слідчі і пропагандисти вирішили, що вбивство Нємцова було вигідне саме Заходу, оскільки так в російській політиці з'явився б "мученик", за допомогою якого можна було б демонізувати президента.
В цей же час, Кремль пішов за відпрацьованим у минулому сценарії. За вбивство Нємцова затримали чотирьох вихідців з Чечні, один з яких навіть зізнався у злочині. А потім правозахисники з'ясували, що Заур Дадаєв взяв на себе вину і підтвердив офіційну версію про релігійні причини вбивства лише під тортурами.
Видання нагадує, що у вбивстві журналістки Анни Політковської теж запідозрили кількох чеченців, двох з яких в результаті кинули за ґрати. Але ані тоді, ані зараз слідство не збирається називати замовника вбивства. Натомість і у випадку Політковської, і Нємцова російські слідчі говорили про "провокацію з-за кордону з метою дестабілізувати Росію". А пропаганда активно тиражувала ці твердження.
"Метою пропаганди є захистити Путіна від підозр в тому, що Нємцов напряму чи ні став жертвою Кремля. В цей же час, експерти на Заході вважають непереконливою версію про те, що Путін чи хтось з його оточення хотів смерті Нємцова, оскільки обурення після розправи мало б значно серйозніші наслідки, ніж політична діяльність опозиціонера", - йдеться в статті.
Таким чином, Путін помилково намагається врятувати своє ім'я за допомогою пропаганди. Єдине, що йому в цьому допоможе, - це міжнародне розслідування.
"Але все більш вірогідно, що розмови про змови закордоном закінчаться так само, як і в часи СРСР: коли росіяни перестануть вірити у все, що говорить Кремль", - йдеться в статті.
Тим часом, всі обвинувачені у вбивстві Нємцова припинили давати свідчення. На допитах вони користуються 51-ою статтею Конституції РФ і не відповідають на питання. 16 березня джерело, близьке до розслідування, повідомив "Інтерфаксу", що правоохоронні органи скорегували звинувачення, пред'явлене затриманим у справі про вбивство Нємцова: замість злочину з корисливих мотивів або за наймом у фабулі з'явився мотив політичної або релігійної ненависті.