UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путіна в Росії не підтримує кожен третій

За даними нового опитування, проведеного соціологами "Левада-центру" в листопаді у 45 регіонах РФ, кожен третій росіянин (31%) в основному не підтримує дії Володимира Путіна на посаді президента Росії.

Кожен третій росіянин(31%) повідомив соціологам "Левада-центру", що в основному не підтримує дії Володимира Путіна на посаді президента РФ. Це максимальне значення за останні 12 років. Попередніх максимумів цей показник досягав у серпні 2013 року (28%) та листопаді 2012 року (29%). Підтримують діяльність Путіна 47% росіян, ще 16% зізналися, що знають про неї недостатньо.

При цьому загальне враження росіян про Путіна поки позитивне: більш ніж у половини опитаних(52%) воно в основному сприятливе. Нижче психологічного бар'єру у 50% ця цифра опускалася тільки в серпні 2013 року (47%). Але зараз зросла частка тих, хто описує своє нинішнє враження як в основному несприятливе, - 29%. Такого рівня цей показник досягав лише одного разу - у березні 2013 року. Листопадові цифри в цілому в два рази вищі, ніж під час першого і другого президентських термінів Путіна: тоді про несприятливе враження говорили 9-15% опитаних.

- Все менше росіян схвалюють роботу Путіна і Медвєдєва

На думку респондентів, Путін продовжує відігравати визначальну роль у тому, що відбувається в країні: зараз про сильний та дуже сильний вплив кажуть в цілому 55% респондентів, у серпні 2013 року таких було 53%, у листопаді 2012 року - 51%, що навіть вище, ніж під час двох його перших чотирирічок.

Якщо порівнювати показники листопада 2013 року з показниками листопада 2012 року, то різниця буде невеликою, зазначає заступник директора"Левада" Олексій Гражданкін. Є певна ерозія схвалення і зниження показників у довгостроковій перспективі, але коливання від місяця до місяця локальні, вважає він. Серпневі стрибки можна вважати результатом швидше "інформаційної відпустки" кінця літа (керівництво країни рідше з'являється на телеекранах), а не критики влади під час регіональних виборів, продовжує Гражданкін: ефект від такої критики теж регіональний.

За підсумками осені зниження рейтингів відзначають і інші соціологічні служби, не тільки у Путіна, але і у прем'єра Дмитра Медвєдєва, і в "Єдиної Росії", однак у президента обсяг зниження нижчий, каже політолог Олександр Пожалов. На рівень підтримки влади могло ситуативно вплинути зростання цін на продовольство і бензин, вважає він, у песимістичному ключі пройшло і обговорення бюджету. Оприлюднений владою план подолання проблем міг би звернути тренд назад, але його поки немає, так як немає і самого явища кризи, тільки негативні очікування, зазначає експерт. !zn

Читайте також:

Путін про події в Україні: Це не революція, а погром

Силові провокації влаштовує українська влада за сценарієм російського ФСБ

У Кремлі заявили, що ніколи і нічого не розкажуть про сім'ю Путіна