Володимир Путін зробив послугу НАТО, вторгнувшись в Україну і анексувавши Крим. Він показав, що є потреба в альянсі. І наслідком вторгнення Росії в Україну стала актуалізація НАТО.
Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав науковий співробітник Carnegie Endowment for International Peace Мойзес Наїм.
Він зауважив, що президент США Дональд Трамп від початку своєї роботи в Білому домі негативно ставився до НАТО, однак поступово змінив свою позицію. Разом з тим, на думку експерта, ніхто не може гарантувати, що країни-союзники виконають статтю 5 статуту НАТО "Про спільну оборону", якщо Росія вторгнеться в одну з країн Балтії.
"Ніхто не може гарантувати, що НАТО прийде на захист Балтії в разі російського вторгнення. Так, на це є надія, це було б правильно і є певні зобов'язання для цього. Але ніхто не може сказати напевне, як станеться насправді", - сказав Наїм.
Раніше спеціальний представник США з питань України Курт Волкер зауважив, що Росія має прийняти принципове рішення і припинити конфлікт на Донбасі. Також він не вважає, що мінські домовленості – "мертві", вони можуть стати основою для реінтеграції східних регіонів. Однак зазначає, що проблема в тому, що реалізовані вони не були, оскільки підконтрольні Росії сили не припиняють бойові дії і не відводять війська.