Сьогодні три країни світу змагаються у галузі кібербезпеки. Це США, Китай та Росія, які мають найбільший потенціал, а новою стратегічною візією є те, що все більше країн розвивають власні кіберможливості до захисту та атак, пише Лукаш Олейник для польського видання Dziennik Gazeta Prawna.
Автор зазначає, що сьогодні пріоритетом є розвиток кібервійськ. І у цих змаганнях вже є кілька десятків країн. Але попереду США, Китай та Росія, в яких найбільший потенціал. Далі йдуть Франція, Нідерланди, Велика Британія.
Сусідня з Україною Польща також будує Війська оборони кіберпростору, хоча на сьогодні Варшава не опублікувала жодного стратегічного документа, у якому би йшлося про призначення цих кібервійськ.
Одним з елементів у кіберпросторі є нещодавній документ президента РФ Владіміра Путіна “Про стратегію національної безпеки РФ”. В ньому йдеться про розбудову “цифрового суверенітету”. У документі також йдеться про багато елементів, що стосуються безпеки інформації й кібербезпеки.
Країнам варто детально проаналізувати цей документ, попереджає автор. У ньому передбачено розбудову безпечної інфраструктури обігу державної інформації, створення системи прогнозування загроз, окреслення їх джерел та виокремлення наслідків, захист критичної інфраструктури від деструктивних атак, зменшення кількості витоків даних і порушення безпеки та інше, йдеться на шпальтах Dziennik Gazeta Prawna.
Однак, продовжує автор, найважливішим є прихований пункт у документі Путіна. Там йдеться про “розвиток сил та засобів інформаційної боротьби”. У російській номенклатурі йдеться про “безпеку інформації”. Це ширше, ніж західна термінологія, яка каже про безпеку у кіберпросторі. Експерт у статті каже, що “справа – зрозуміла: Росія у важливому документі прямо заявляє про розбудову засобів для кібератак та інформаційної боротьби. І це безпрецедентне оголошення", резюмує Лукаш Олейник.