UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін заявив про згоду Асада на співпрацю Росії з опозицією Сирії

Сирійський президент готовий до діалогу з опозицією для союзу проти ІД.

Президент Сирії Башар Асад згоден на співпрацю Росії з сирійською опозицією на певних умовах, заявив президент РФ Володимир Путін на засіданні клубу "Валдай" в Сочі, передають російські ЗМІ.

Путін заявив, що Асад не заперечує проти співпраці військових Російської Федерації з опозицією на певних умовах.

"Я його запитав, як він поставиться до того, якщо ми знайдемо в Сирії навіть збройну опозицію, але готову протистояти і реально воювати з терористами, з ІД. Якщо ми підтримаємо їх зусилля в боротьбі з терористами так само, як і сирійську армію. Він відповів: "Ставлюся до цього позитивно", - заявив Путін.

Він зазначив, що РФ спробує перевести ці домовленості в практичну площину, оскільки "сирійське керівництво повинно налагодити робочий контакт з тими опозиційними силами, які готові до діалогу".

За словами Путіна, Асад готовий до такого діалогу.

Читайте також: "Газпром" і європейські енергоконцерни підписали угоду про "Північний потік-2"

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

У той же час агентство Bloomberg повідомляло, що Путін виступає за дострокові президентські вибори в Сирії, за підсумками яких президент Башар Асад міг би отримати новий мандат.

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.