UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін запропонував Держдумі призначити спікером нинішнього заступника глави адміністрації президента РФ Володіна

В'ячеслав Володін є заступником голови адміністрації Путіна.

Президент Росії Володимир Путін попросив депутатів нового скликання Держдуми призначити спікером парламенту В'ячеслава Володіна.

Путін підкреслив, що питання про нового спікера - це виключно справа депутатів, але зазначив, що у Володіна, на його думку, є досвід для вибудовування роботи парламенту.

Про відставку В'ячеслава Володіна з посади заступника глави адміністрації президента не повідомлялося.

Як пише "Медуза", Володіна називають "сірим кардиналом Кремля". Він уже був в Держдумі - і займав там посаду віце-спікера. Володін був депутатом третього, четвертого і п'ятого скликань Думи (тобто з 1999-го по 2010-й; фракції "Отечество - вся Росія" і "Єдина Росія"), а потім увійшов в команду Володимира Путіна: спочатку як керівник апарату в уряді Путіна (на посаді заступника міністра), потім - як перший заступник адміністрації президента. При цьому з Держдумі п'ятого скликання Володін працював заступником голови Держдуми; так що єдиний вищий пост в нижній палаті парламенту для Володіна - саме крісло спікера. Крім того, чутки про те, що Володін перейде в Держдуму, з'явилися кілька місяців тому.

Як раніше писало британське видання The Financial Times, Путін перекроює своє близьке оточення. Російські політичні оглядачі кажуть, що Путін оточує себе людьми, яким довіряє, яких може контролювати і які не будуть підривати легітимність його адміністрації. Інший неназваний політичний експерт, який раніше працював в адміністрації президента, сказав Financial Times, що змінилися пріоритети Путіна, йдеться в статті.

Читайте також: У російську Держдуму потрапили десять осіб із судимістю

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла заяву про невизнання Україною легітимності виборів 18 вересня в Держдуму РФ сьомого скликання, їх результатів, а отже, повноважень та актів та рішень російського парламенту. Постанову №5135 підтримали 264 народних депутата.

Також країни Заходу не визнають виборів в Держдуму РФ, проведених на території окупованого Криму. При цьому заяв про невизнання всього складу Держдуми РФ поки не було.