UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін захоче дозвіл Заходу на розправу з Україною в обмін на війну проти ІД – Rzeczpospolita

Захід може погодитися, оскільки це все одно буде менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані.

Фото з нещодавньої зустрічі 3 з Бараком Обамою на саміті G20 говорить про фундаментальні зміни, які наступили у відносинах між Заходом і Росією після терактів у Парижі.

Про це на сторінках Rzeczpospolita пише оглядач Єнджей Бєлєцький. На фото американський президент уважно слухає російського перекладача з дещо спантеличеним виразом обличчя. Але цей подив, швидше за все, позитивний. Навпроти сидить Путін. Його вираз обличчя напружений і зосереджений. Видно, що він той, хто був ініціатором зустрічі і щось пропонує. Лідери США і Росії більше не вороги, якими вони були на засіданні Генеральної асамблеї ООН, а партнери, один з яких хоче вирішити фундаментальну проблему, а інший – пропонує допомогу.

Звісно ж розмова триває про Сирію. "Ісламська держава" завдала настільки сильного удару в Парижі, що війна проти неї знову стала пріоритетом цілого західного світу. Тим більше, що в цьому році ісламісти змусили тисячі біженців тікати з Близького Сходу в Європу.

На відміну від Америки після терактів 11 вересня 2001 року, в Європі ніхто не береться за "чорну роботу", і це демонструє нинішня ситуація в Сирії. Американці теж не готові взятися за вирішення цього конфлікту. Тому цим повинен зайнятися Путін. І тому із зухвалого ворога він перетворився на партнера.

"Кремль не зробить нічого задарма. Він чекає подвійної плати. З одного боку, він хоче, щоб Захід відмовився від політики ізолювання Росії і скасував санкції ЄС. З іншого боку, він хоче, щоб йому розв'язали руки або ж, принаймні, надали більшу свободу дій у розправі з Україною", - пише оглядач.

На його думку, Захід, швидше за все, погодиться на обидві умови Росії, оскільки це все одно менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані. Видання Wall Street Journal писало, що Путін сподівається, що його ізоляція від Заходу закінчилася. При цьому чиновники США запевняють, що відносини США і РФ ніяк не змінилися і в нинішньому порядку денному немає жодних спільних планів країн щодо Сирії. Також президент Барак Обама на зустрічі в рамках G20 закликав Путіна вивести війська з України.

В Білому домі відзначають, що діалог президента США і Російської Федерації тривав протягом близько 35 хвилин. При цьому, піднімаючи українське питання, Обама "знову підтвердив свою підтримку повного впровадження Мінських угод, у тому числі відведення важкого озброєння, виведення всіх іноземних бойовиків, звільнення заручників і повернення урядом України контролю над українською частиною міжнародного кордону".

Нагадаємо, 15 листопада ЗМІ поширили інформацію, що на саміті G20 в Туреччині пройшли неформальні переговори Путіна і Обами, в ході яких було піднято українське і сирійське питання.

"Президенти зосередилися на шляхах припинення громадянської війни в Сирії. Обидва керівника зійшлися на думці, що країні необхідна політична трансформація, на чолі якої стоятимуть сирійці. Цьому переходу будуть передувати переговори за посередництва ООН і припинення вогню", - говорилося в повідомленні.