Санкції Заходу діють не так, як би того хотілося Вашингтону і Брюсселю, але вони змусили Володимира Путіна і його найближче оточення показати свої найгірші якості в Росії.
Про це на сторінках New York Times пише Джо Наусера. Автор зауважує, що західні інвестори закривали очі на проблему з дотриманням верховенства права в Росії.
"Вони говорили, що Михайло Ходорковський нерозумно вчинив, кинувши політичний виклик Путіну", - йдеться в статті.
Але тепер, коли Росія напала на Україну, а Захід ввів економічні санкції, Москва несподівано почала перевірки і відкрила справи проти компанії McDonald's. Схожі проблеми переживають й інші західні компанії в Росії.
Крім того, під удар потрапив олігарх Володимир Євтушенков, який не змагався з Володимиром Путіним. Але президент Росії вирішив пожертвувати ним заради свого друга – голови "Роснефть" Ігоря Сечіна, який потрапив під удар санкцій.
""Роснефть" попросила в держави 40 мільярдів доларів, щоб пережити дію санкцій. А передача дешевих активів став одним із способів допомогти", - йдеться в статті.
Автор зауважує, що Путін, перед усім, дбає про "своїх людей" - наближених до нього олігархів.
"Вони почали черпати кошти з пенсійних фондів. Скорочення розходів за охорону здоров'я сягає великої цифри. Людей Путіна обслуговують швидше, ніж інших громадян", - розповіла експерт з Університету Огайо Карен Дайвіша.
А нещодавно Держдума ухвалила в першому читанні закон, який фактично дозволяє відбирати активи західних компаній в Росії.
"Росія, зіштовхнувшись із санкціями, хоче нашкодити іншим, але робить собі тільки гірше", - йдеться в статті.
Сьогодні видання Washington Post писало, що олігархи в Росії бояться, що Путін відбере їхні статки для боротьби проти Заходу. Раніше видання Financial Times писало, що Путін може почати нову війну, коли його рейтинг впаде через санкції. !zn