UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін вже почав скучати за Обамою - Der Spiegel

Москва, схоже, не так собі уявляла першу зустріч з високим представником нової американської адміністрації.

Кремль вправно грає у "затягування". І Держсекретар Рекс Тіллерсон добре відчув це на собі під час візиту в Росію в середу.

Про це пише сьогодні Der Spiegel. У Влодимира Путіна завжди є час, щоб вчасно зустрітися з головою МЗС Німеччини Зігмаром Габріелем чи з прем'єр-міністром Баварії Хорстом Зеегофером. А от чи зустрінеться він з Держсекретарем США було невідомо до останнього моменту. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков говорив лише про "високу вірогідність" їхньої розмови. Зрештою, російський президент знайшов дві години для головного дипломата США.

Ще до приїзду в Росію Тіллерсон розлютив Москву, звинувативши її в "некомпетентності" чи нестерйозному ставленні до своєї ролі в Сирії, оскільки вона дозволила режиму Башара Асада влаштувати хімічну атаку. Також Держсекретар США заявив, що Кремлю доведеться визначитися, на чиєму він боці: США і їхніх партнерів чи Асада, Ірану і "Хезболли". Але ще до того, як Тіллеросн ступив на російську землю, Кремль оголосив, що не буде слухати жодні ультиматуми.

"Мені здається, що всі вже давно зрозуміли, що до нас з ультиматумами їздити безглуздо і контрпродуктивно", - заявили в МЗС Росії, і одразу ж після цього оголосили про зустрічі з міністром закордонних справ Серії у четвер. А п'ятницю ж в тристоронньому форматі російська сторона запланувала зустріч з головою МЗС Ірану.

Путін теж не мовчав і видав інтерв'ю перед самим прибуттям Тіллерсона. Він заявив, що рівень довіри між США і Росією з приходом до влади команди Дональда Трампа не покращився, а навіть "деградував", особливо на військовому рівні.

"Все це прозвучало так, ніби Путін вже заскучав за ненависним екс-преизентом Бараком Обамою", - йдеться в статті.

Нагадаємо, під час офіційного візиту до Москви 12 квітня держсекретар США Рекс Тіллерсон зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним і главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Вони обговорили двосторонні відносини, а також питання міжнародної політики.

Зокрема, Тіллерсон заявив, що США наполягають на відсторонення від влади президента Сирії Башара Асада, а також на денуклеаризації Північної Кореї. Сторони домовилися координувати дії по боротьбі з ІДІЛ у Сирії, а також активізувати консультації з врегулювання конфлікту в Україні, ґрунтуючись на Мінських домовленості.

У той же час, Тіллерсон не піднімав у Кремлі питання зміни режиму санкцій проти РФ за збройну агресію проти України.