UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін вважає ситуацію в економіці Росії "некритичною" і хоче підняти податки - Rzeczpospolita

За його словами, в наступному році дефіцит бюджету не повинен перевищити 3% від ВВП.

Через падіння цін на нафту російський рубль дешевша, а в Росії посилюється рецесія. Однак президент Росії Володимир Путін вважає, що економічна ситуація "складна, але не критична".

Про це пише польське видання Rzeczpospolita, додаючи, що про це російський президент сказав під час спеціальної наради, присвяченої державному бюджету РФ, на якій був присутній прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, голова Ради Федерації Валентина Матвієнко і спікер Держдуми Сергій Наришкін. Також на зустріч запросили голову компанії "Роснефть" Ігора Сєчіна, оскільки більше половини бюджету Росії наповнюється за рахунок продажу енергоносіїв.

"Ситуація в економіці непроста, але не критична. Ми повинні прийняти виважені рішення, які б зміцнили економіку нашої країни. В нас є все, що потрібно", - сказав Путін.

При цьому він зауважив, що потрібно суттєво скоротити залежність Росії від вартості нафти. Путін також розповів, що дефіцит федерального бюджету РФ у 2016 році не повинен перевищити 3% від ВВП.

"Це один з найважливіших орієнтирів для уряду в процесі роботи над бюджетом. Щоб досягти цього рівня, необхідно уважно оцінити на дохідну частину бюджету, поліпшити адміністрування й підвищити збір податків", - сказав Путін.

Уряд чекає, що за підсумками 2015 року дефіцит бюджету РФ становитиме 3,7% від ВВП. Падіння ВВП Росії в липні 2015 року прискорилося з 4,2% до 4,6%. Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що у нього є відчуття дна падіння.

"Але це все дуже особисте. Видно, що ми десь на "дні" лежимо, чи як назвати цей рух", - сказав він.

В цей же час, видання Financial Times писало, що Росія намагається позбутися економічної невизначеності. Для російського Центрального банку зміцнення долара за рахунок підвищення ставок в США означає, що відновити валютні резерви Росії буде ще складніше. А вони за останній рік зменшилися з 500 мільярдів до 364 мільярдів доларів.

Прогнози щодо підвищення процентних ставок в США для Росії мають велике значення. Західні санкції, які були введені минулого року, дешева нафта і різкий обвал рубля вже посіяли хаос, спричинивши скорочення російської економіки на 2,2% за перший квартал і на 4,6% за другий квартал поточного року.

У свою чергу, агенція Moody's прогнозує тривалу рецесію в Росії через нафту і санкції. а оцінками агентства, рецесія продовжиться на тлі повільного відновлення цін на нафту. "Ми вважаємо, що вони протягом наступного року залишаться на рівні 50-60 доларів за барель, що не дозволить економіці РФ швидко відновитися", - зазначив Проклов.