UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін встановив нові "московські правила" гри для США – The Times

Оглядач пише, що Росія лякає Захід ядерною зброєю, щоб підірвати рішучість НАТО.

Правила виживання для шпигунів у часи Холодної війни були відомі як "московські правила". Вони, приміром, включали пораду не приймати нічого від сторонніх людей і усвідомлювати, що поряд постійно хтось є. Тепер з дозволу 3 група ветеранів російської розвідки зустрілася з колегами із США і встановила нові "московські правила".

Про це на сторінках The Times пише оглядач Роджер Бойз, який радить президенту Бараку Обамі запам'ятати три головні пункти з цих правил. Перший – не допомагати України повернути Крим. Інакше Росія залишає за собою право завдати ядерного удару. НАТО повинен триматися подалі від периферії Росії. Тож жодної передачі озброєння Україні.

Ще один пункт "правил Москви" каже: "Не думайте, що ми відступимо від Естонії, Латвії і Литви лише тому, що НАТО відправив туди купку солдатів. Гра за Балтію чесна і не думайте, що ми віримо в наміри НАТО застосувати своє право на спільну оборону, якщо ми туди вторгнемося".

Оглядач вбачає в нових правилах гри від Росії не лише погрози завдати ядерного удару. На його думку, це також була пропозиція від Москви, яку можна сформулювати так: "Якщо ви будете грати на нашими правилами, ми зможемо співпрацювати і уникнути жахливої війни Якщо наші президенти погодяться на це, наші розвідки можуть обмінюватися інформацію не лише щодо лінії протистояння в Україні і навколо неї, але й щодо ядерного тероризму".

США і СРСР встановили прямий зв'язок в 1963 році, коли криза у взаємовідносинах була на найвищому рівні. В 2008 році Москва і Вашингтон встановили захищений прямий зв'язок між президентами. Автор зауважує, що пряма розмова може закінчитися згодою США на поділ України де-факто. Москва наполягає на тому, щоб терористичні самопроголошені республіки стали автономіями у складі української федерації. І деякі країни в ЄС придивляються до цієї ідеї.

"В цьому вся суть: Путін не хоче насправді кидати на нас бомбу і повернути в кам'яний вік. Це був б неправильний сигнал від дивних посланців. Він, насправді, намагається налаштувати США проти ЄС, підірвати впевненість у собі НАТО і похитнути рішучість Заходу. Нажаль, йому поки що це вдається", - йдеться в статті.

Сьогодні видання The Times повідомляло, що Росія шантажує застосуванням ядерної зброї у відповідь на передачу зброї Україні. А також збирається дистабілізувати Балтію і відповісти ядерним ударом у випадку втручання НАТО. Однак речник Путіна назвав істерією повідомлення про ядерні погрози РФ.