Російська влада, намагаючись отримати необхідний результат на виборах, витратила приблизно 1,2 мільярда доларів США. Ці гроші спрямовано за офіційною версією влади РФ на «управління інформацією», яке оглядачі The Observer розшифровують як брехню та пропаганду, фальсифікацію голосів в окупованій частині України та проведення загальнонаціональної кампанії з мінімальною протидією опонентів. Штучна любов до очільника Росії, мабуть, дуже необхідна Кремлю, який зазвичай дуже скупий на будь-які інші ніж війна, витрати.
“Щедре державне фінансування, включаючи, 20-кратне збільшення витрат на інтернет-проекти, платформи та медіа, має одну мету – просування Путіна”, – зазначає британське видання.
“Путінізм” можна розглядати як цікаве явище, якби це не було зловісною стратегією, яка призводить до трагічних наслідків. Навіть більше – очільник Росії попри наявну у нього необмежену владу намагається отримати від своїх підлеглих щось те, що мали кремлівські очільники часів Сталіна: “Не задовольняючись абсолютною владою, лідер потребує любові та обожнювання. Він жадає легітимності, наданої народним голосуванням, але ненавидить невизначеність вільного демократичного процесу. Він нібито прислухається до проблем людей, як під час марафонських телефонних розмов і зустрічей, але чує лише те, що хоче почути: позитивне підтвердження свого всезнання”.
Оглядачі називають “вибори в Росії” пародією на виборчий процес та говорять, що ця історія запам'ятається насамперед “цинічно-методичним способом, у який Путін і його оточення вкрали право людей вільно обирати лідера Росії”. Ці псевдовибори можливо залишать в історії згадку виключно тому, що саме зараз лунали погрози з Кремля розв’язати ядерну війну, яка знищить людство і жорстокість, з якою молотками забивали одного з прихильників опозиції у Литві.
“Зрештою, саме насильство, а не голосування, утримує Путіна при владі. Але це не може підтримувати його нескінченно довго”, – роблять висновок автори публікації.
В Росії, в перший день "виборів" президента Владіміра Путіна. До слова, останнього з "перемогою" вже саркастично "привітав" глава Євроради Шарль Мішель, хоча підрахунок голосів розпочнуть після закриття дільниць 17 березня.
Російські телеграм-канали повідомляють, що у Москві росіянка намагалася спалити будку для голосування. Жінка похилого віку облила її легкозаймистою речовиною, підпалила, а після цього дістала телефон, щоб зняти результат. Тепер їй загрожує до п'яти років ув'язнення по кримінальній справі про перешкоджання виборам.