UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін використовував вигадану цитату Гітлера із забороненої в Росії книги

Президент РФ використав цитату у своїй статті про Другу світову.

Президент Росії Володимир Путін використовував у своїй статті про Другу світовій війні для американського видання The National Interest вигадані цитати Адольфа Гітлера.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав російський історик Ігор Петров.

Так, Путін у статті наводить нібито слова Гітлера: "Наша політика щодо народів, що населяють широкі простори Росії, повинна полягати в тому, щоб заохочувати будь-яку форму розбіжностей і розколу".

За словами дослідника архівів Петрова, ця цитата насправді не належить лідеру нацистської Німеччини.

Історик зазначив, що хоча Путін не навів у своїй статті джерело цієї цитати, його можна відстежити за іншими публікаціями, де вона використовувалася, - це книга Генрі Пікера "Застільні розмови Гітлера".

Петров також зазначив, що аналіз книги Пікера, опублікований в 2019 році, показав, що в ній передаються не автентичні слова Гітлера, а відредаговані заднім числом спогади інших людей.

Найближча за змістом цитата в книзі Пікера звучить в перекладі так:

"І тому, пануючи над підкореними нами на східних землях рейху народами, треба керуватися одним основним принципом, а саме: надати простір тим, хто бажає користуватися індивідуальними свободами, уникаючи будь-яких форм державного контролю і тим самим зробити все, щоби ці народи перебували на якнайнижчому рівні культурного розвитку".

Відзначимо також пікантну деталь: президент РФ цитує книгу, включену рішенням суду Волгоградської області від 19 липня 2010 року в Федеральний список екстремістських матеріалів.

Зазначимо, що у статті під назвою "Фактичні уроки 75-ї річниці Другої світової війни", Путін стверджує, що писав її на базі архівних документів.

Також президент РФ заявив про спроби європейських політиків (особливо керівництва Польщі) покласти під сукно факт "Мюнхенської змови".

На думку Путіна, відповідальність за розв'язання війни лежить на всіх світових державах, "кожна з яких зробила фатальні помилки, зарозуміло вважаючи, що може перехитрити всіх".