Російський президент Володимир Путін "привітав лідерів Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Казахстану, Киргизії, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Абхазії, Південної Осетії, а також громадян Грузії і України з 71-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні", йдеться в повідомленні на сайті Кремля.
У вітальних посланнях президента Росії наголошуєтся, що "День Перемоги є священним святом, яке назавжди залишиться символом героїзму і єднання народів, які відстояли в кровопролитних битвах рідну землю і врятували світ від фашизму".
"Володимир Путін особливо відзначив, що не можна допустити перегляду загальної історії, повторення трагічних подій минулого. Наш спільний обов'язок – дбайливо зберігати світлу пам'ять про полеглих у Великій Вітчизняній війні, всіляко піклуватися про живих ветеранів", - йдеться в повідомленні.
У квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років", яким 8 травня в Україні був оголошений Днем пам'яті і примирення. Меморіальні заходи до Дня пам'яті і примирення відрізняються від тих, до яких традиційно звикли на пострадянському просторі. У ці дні не проводяться розважальні заходи, а шанують десятки мільйонів жертв Другої світової війни.
У законі зазначається, що капітуляція 8 травня 1945 року нацистської Німеччини не поклала кінець жертвам українців від тоталітарних режимів. "У 1945 році на території України мала місце перемога одного тоталітарного режиму над іншим, але не перемога України", - йдеться у законі, тому Україна позиціонується як учасник Другої світової війни в цілому, але не Великої вітчизняної, яка почалася для СРСР в 1941 році, а не в 1939 році.
9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який прийшов на зміну "Дня перемоги" над фашизмом у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років, який святкують у Росії і деяких інших пострадянських держав.