Американський журнал Foreign Policy поставив російського президента Володимира Путіна на друге місце в рейтингу десяти найвпливовіших людей світу. Перший рядок у списку виявився ніким не зайнятим, а президент США Барак Обама посів лише п'яте місце.
Як зазначає керівник дослідження, відомий політолог і соціолог Іен Бреммер, укладачі рейтингу визначали впливовість як "індивідуальну здатність особистості реалізувати зміни, які значно впливають на долі значного числа людей".
У підсумку пальму першості було вирішено не віддавати нікому, бо в сучасному світі "ніхто не хоче брати на себе відповідальність за вирішення найбільш важких і небезпечних завдань". Що ж стосується людей, включених до списку, то всі вони більше стурбовані рішенням національних і регіональних, а не глобальних проблем, відзначає видання.
Володимир Путін охарактеризований як "людина, з якою рахуються". Автори рейтингу визнають, що російський президент поступово втрачає популярність і його країна вже не має того величезного впливу, який спостерігався за часів СРСР, але в той же час відзначають, що жоден зі світових лідерів сьогодні "не зосередив у своїх руках стільки регіональної та місцевої влади, скільки Путін".
На третьому місці розташувався глава Федеральної резервної системи США Бен Бернанке. На думку укладачів списку, в його руках зосереджені важелі, за допомогою яких можна відновити міць американської економіки, яка переживає непрості часи.
Четверте місце у рейтингу віддано канцлеру Німеччини Ангелі Меркель за її зусилля з об'єднання європейського економічного простору, а президент США Барак Обама посів лише п'яту сходинку.
При цьому Foreign Policy відзначає його внесок у зміцнення міжнародних зв'язків США у той час, коли "Вашингтон зайнятий майже винятково проблемами Вашингтона".
Другу п'ятірку списку відкриває глава Європейського центробанку Маріо Драгі, за ним слідує обраний в минулому році новий генсек Компартії КНР Сі Цзіньпін, від якого чекають реформ, покликаних зміцнити і прискорити економічне зростання Китаю.
Також до переліку включено вищого керівника Ірану аятолла Алі Хаменеї, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард (вони розділили восьме місце), за якими йде король Саудівської Аравії Абдулла ібн Абдель Азіз (10-те місце).
Володимир Путін в останні роки незмінно займав верхні рядки у щорічних переліках найвпливовіших людей планети, який складають іншим авторитетним журналом, "Форбс".
У грудні 2012 року російський президент посів третє місце в рейтингу, поступившись Бараку Обамі і Ангелі Меркель. На рік раніше, перебуваючи на посаді прем'єр-міністра, він посів друге місце у списку, поступившись тільки Бараку Обамі.
За підсумками 2010 року Путін розташувався в цьому списку на четвертій позиції. При цьому тодішній президент Дмитро Медвєдєв опинився лише на 12-му місці.
У 2007 році Путін був названий "людиною року" за версією американського журналу Time. Серед його конкурентів тоді були Альберт Гор, Джоан Роулінг і Ху Цзіньтао.
Обидва видання при цьому зазначали, що сила і вплив Путіна часто виражаються в жорстких заходах проти опозиції і в обмеженні громадянських свобод. !zn
Читайте також: