Володимир Путін особисто санкціонував операцію секретного шпигунського агентства з підтримки «психічно неврівноваженого» Дональда Трампа на президентських виборах в США в 2016 році під час закритого засідання Ради національної безпеки Росії. Про це говорять документи, які отримала редакція The Guardian.
Ключова зустріч Радбезу РФ відбулася 22 січня 2016 року, як припускають газети, в присутності президента Росії, його шпигунських керівників і високопоставлених міністрів.
Вони погодилися, що Білий дім Трампа допоможе забезпечити стратегічні цілі Москви, в тому числі «соціальні заворушення» в США і ослаблення позиції американського президента на переговорах.
Трьом російським шпигунським агентствам було наказано знайти практичні способи підтримати Трампа в указі, який, схоже, був підписаний Путіним.
До цього моменту Трамп був лідером в гонці за висунення кандидатур від Республіканської партії. У звіті, підготовленому експертним відділом Путіна, Москві рекомендувалося використовувати «всю можливу силу», щоб забезпечити перемогу Трампа.
Передбачається, що західні спецслужби були інформовані про ці документи протягом декількох місяців і ретельно їх вивчили. Документи, побачені Guardian, схоже, є серйозним і дуже незвичайним витоком з Кремля.
The Guardian показала документи незалежним експертам, які заявили, що вони виглядають справжніми. Випадкові деталі здаються точними. Стверджується, що загальний тон і натиск відповідають поглядам Кремля на безпеку.
Видання опублікувало уривки з підготовленого до засідання секретного аналітичного звіту. Його автор - Володимир Симоненко, начальник експертного управління президента РФ.
Звіт містить коротку психологічну характеристику Трампа. Він описується як "імпульсивна, психічно нестабільна і неврівноважена людина, що страждає комплексом неповноцінності".
Також в документі підтверджується, що Кремль має компромат або потенційний компромат на майбутнього президента, зібраний під час його "неофіційних візитів на територію Росії".
Крім того, в звіті наводяться різні заходи, які Кремль може прийняти у відповідь на те, що він вважає ворожими діями Вашингтона. У документі йдеться про кілька слабких місць Америки. До них відносяться "поглиблюючася політична прірва між лівими і правими", медіа-інформаційний простір США і настрої проти істеблішменту при президенті Бараку Обамі.
Також є параграфи про те, що Росія може запровадити "медіа-віруси" в американське громадське життя, які можуть стати самовідтворюючими. У звіті говориться, що це змінить масову свідомість американців, особливо в певних групах.
Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, у відповідь на запит прокоментувати документи, сказав, що ідея про те, що російські лідери зустрілися і погодилися підтримати Трампа на зустрічі на початку 2016 року, була «великим кримінальним чтивом».
Нагадаємо, що глава Кремля Володимир Путін вважає, що президент США Джо Байден, з яким він через кілька днів має зустрітися в Женеві, займається тільки своєю кар'єрою. Під час інтерв'ю телеканалу NBC він також заявив, що попередник Байдена на посаді президента Дональд Трамп є талановитоюі яскравою людиною.